Kvas z Třešní



Tiby - (2) - 152.227 (?) 
17.7.2012 9:49, zobrazeno: 29284x

Dobrý den,

měl bych dotaz ohledně třešňového kvasu.

Letos poprvé jsme se pustily s kamarádem do sběru třešní na kvas. Máme asi cca 150L třešnového kvasu už 14 dní v bečce a je na stupnici cukroměru na 2. a dá se říct že již delší dobu se stupnice nepohybuje.

Máme ještě čekat s pálením (jestli se stupnice ještě pohne) nebo jej už můžeme vypálit?

Děkuji za radu Adam.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 17.7.2012 10:28

Podržte nad kvasem hořící svíčku. Pokud její plamen nezhasne, běžte pálit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Tiby - (2) - 152.227 (?), 17.7.2012 10:39

Děkuji za radu, vyzkouším

A pokud by svíčka zhasla, tak máme jen dále čekat, nebo je potřeba s kvasem něco udělat?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 17.7.2012 11:41

Pokud svíčka zhasne, znamená to, že se vyvíjí CO2,  tedy třešně stále kvasí a lze ještě počkat. Při cukernatosti 2% bych ani tak nečekal dlouho.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 70.137 (?), 1.7.2015 13:22

Já bych se chtěl zeptat kolik cukru se tam dává. máme sud 100L a sud 50L. Prosím o radu

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Maty - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (976) - 92.145 (?), 1.7.2015 20:33

Preventivně doslazuji kvas z třešní 1 kg cukru na 50l kvasu. Dneska jsem ho zakládal, dělám třešňový kvas tak každý třetí rok... Letos budu poprvé dělat kvas i z meruněk a budu postupovat stejně. Do jablek a švestek však žádný cukr nepřidávám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 3.123 (?), 7.7.2015 13:27

Zdravím, zkouším dělat kvas pomocí Turbo kvasnic, potřebují dost cukru. Uvádí se asi 6 kg na 100 l, podle doporučení jsem přidal na 120 l sud+3kg. Po deseti dnech mám cukernatost 0,5 % a obsah alkoholu v kvasu 17 %(měřeno vínoměrem). Stále to kvasí, používám kvasnou zátku, teplotu mám stálou 20-21°C.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 18.68 (?), 9.7.2015 8:39

Dobrý den, chci se zeptat. Mám založený kvas z třešní cca 120L do kterého jsem přidal 3kg cukru a potřebné kvasinky+živná sůl+enzym. Kvas byl založen před 19ti dny a kvasil v teplotách do 20ti stupňů. Nicméně jsem kvas právě měřil: refraktometrem na stupnici BX 4,5 a podle ponorného cukroměru 1%, když jsem nad kvas hned po otevření ponořil svíčku, tak zhasla, ale na víku s hadičkou ponořenou do vody již neprobublává asi třetí den. Chci se zeptat jestli už jít s kvasem do kotle, či ne? Děkuji za odpověď Michael777

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 165.46 (?), 9.7.2015 12:47
4,5°Bx je pěkná hodnota - dokvašeno! Zvlášť u třešní které obsahují hodně nezkvasitelných cukrů. A taky konec bublání je průkazný důkaz vykvašení. Teda pokud je sud perfektně utěsněn!!! CO2 je těžší než vzduch, tak se i po dokvašení drží delší dobu nad hladinou kvasu. Čekat až tam svíčka zhasne - až ho vytěsní vzduch, není moc dobré. Lépe napsáno, už to kvasit nebude, takže není na co čekat. Jak dlouho to vydrží, jak dlouho se to může skladovat by bylo již na jinou debatu... Rafael.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika