Kvas z mandarinek



host - 243.114 (?)
10.4.2019 12:45

Tak pokud oloupal slupky, tak není divu, že to moc nevoní, silice je ve slupkách

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
Stránky: 1,  2   
Dakota.F - (29) - 238.190 (?), 9.4.2019 15:31, zobrazeno: 9707x

Zdravím

Nějaké postřehy ohledně kvasu z mandarinek by nebyli?

Budu vděčný za jakékoilv informace k tomuto kvasu.   

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 159.150 (?), 10.4.2019 9:27

Nebyli...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 144.38 (?), 10.4.2019 10:34

Dobrý den. Znám z vyprávění známé, jak ještě za socíku jim nabídnul jejich známý na ochutnávku pálenku, jestli to poznají. Nepoznali a tak se dal slyšet, že to je z mandarinek. Prostě přišel vagón a ty mandarinky už byly v obchodě neprodejné a tak je za nízkou cenu koupili zájemci. No a byl z toho kvas a následně prý velmi zajímavá pálenka. Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 10.4.2019 11:48

Dostal jsem sklenici mandarinkovice na degustaci od kamaráda, co vozí zeleninu a zpracoval nějakou várku nahnilých. Oloupal všechny, rozmačkal a dosladil. Bylo s tím dost práce. Výsledek dobrý. ale žádné přehnané aroma. Vůni mandarinky jste tam našli až když jste věděli, z čeho to je.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 243.114 (?), 10.4.2019 12:45

Tak pokud oloupal slupky, tak není divu, že to moc nevoní, silice je ve slupkách

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 253.1 (?), 10.4.2019 15:13

A je tam i notná dávka pesticidůwink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Mesány - (31) - 62.253 (?), 12.4.2019 10:06
Dovolim si nesouhlasit. Odstavnil.jsem cca 20 kilo mandarinek. Cista stava byla asi 8 litru. Pulkilovka cukru to dosladila na 15 brix a palenka nadherne vonava. Slupky jsem nedaval - bal jsem se nasledne horkosti v kvasu. Pesticidu bych se rozhodne nebal... Teplota varu - napriklad u Imazililu, ktery se pouziva nejen na citrusy, je 367 stupnu. Dalsi "vyhoda" pro destilaci je ta, ze pesticidy jako takove nesublimuji, tudiz se nemaji jak do vysledneho produktu dostat. Takze smele do toho. Ja mam na chodbe asi 30 kilo citronu, tak jsem na vysledek zvedav :)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 12.4.2019 15:35

Pokud bych získal 8 litrů šťávy z mandarinek, vypil bych ho s chutí jako džus.

Dalsi "vyhoda" pro destilaci je ta, ze pesticidy jako takove nesublimuji, tudiz se nemaji jak do vysledneho produktu dostat.

Té větě nerozumím. Kvas, pokud vím, je tekutý, tudíž k sublimaci nedochází. Nicméně jestliže se nebojíme pesticidy v ovoci jíst, proč by měly vadit v destilátu? Největším jedem v něm je bezpochyby líh.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Mesány - (31) - 62.253 (?), 14.4.2019 8:42
Dotaz na konkretni vlastnost pesticidu jsem vznesl ing. na chemicko technologicke fakulte. Ja osobne se v tomto az tak nevyznam. Bylo mi sdeleno, ze teplota varu pesticidu je 367 a ze tyto latky nesublimuji. Pochopil jsem to tak, ze i kdyz je pesticid rozpusteny ve vode, tak jako takovy se nenavazuje na vodu a je stale v pevnem skupenstvi. Neco jako barva v plechovce. Kdyz otevrete plechovku s barvou, odparuji se z ni tekave latky, ev. voda do te doby, nez barva vyschne. Pote zustane v plechovce jen barva. Podobne jsem to pochopil u pesticidu. Kdyz nechate kvas, kzery by byl plny pesticidu a slupek "vyschnout", cimz by se docililo onoho pevneho skupenstvi a chtel by jste tento suchy kvas vypalit - coz nejde, tak by jste do vysledneho produktu zadny pesticid nedostal. Bavime se o teplotach do 100 stupnu. Sublimace je premena latky z pevneho skupenstvi na plyn, vim... Ale takto nejak jsem to pochopil. Klidne me opravte. Ale snazim se vzdy veskere informace zjistovat od kvalifikovanych lidi a ne stylem jedna baba povidala, nebo stylem strycek gugl a teticka wiki... Kdyz se tu resil problem methanolu v v palenkach, tak jsem ai take nechal udelat rozbory na plynovem chromatografu, abych mel jistotu, ze mam cim argumentovat...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 14.4.2019 10:41

Kdo někdy s pesticidy pracoval, ví, je to obecný pojem,  je jich mnoho a jejich vlastnosti jsou samozřejmě různé. Jestli to neví ing. z chemickotechnologické fakulty, tak nevím, co tam učí.  Některé pesticidy jsou v postřiku ve formě suspenze, jiné v emulzi či roztoku, protože i koncentrát v lahvičce je tekutý. Nelze říci, že všechny pesticidy mají bod varu 367st. Navíc var je přechod kapalné fáze v plynnou, takže dobře nechápu, jak může látka v pevném skupenství vřít. A aby to nebylo tak jednoduché, látky přecházejí v různá skupenství stále, nejen při teplotách varu či sublimace. Ostatně voda se odpařuje pořád, nejen při 100 stupních (což je její bod varu).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika