kvas z letnich jablek



Stránky: 1,  2,  3   
host - 231.121 (?) 
6.7.2007 8:51, zobrazeno: 66552x
Dobry den. Mam slusnou urodu letnich jablek, kterou bych chtel vyuzit kvyrobe kvasu na paleni jabkovice. Nevim, jestli se letni odrudy k tomuto ucelu hodi a jakou dobu se da kvas uchovat. Chtel bych ho palit s pozdnimi odrudami nekdy v prosinci. Prosim o vase rady. S pozdravem Lada
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311), 6.7.2007 9:23
Vypálit lze v podstatě všechno. Já bych ale letní jablka nepálil. Mají obvykle mnohem méně cukru, než pozdní odrůdy, takže aby se kvas v létě nekazil, bylo by třeba jej hodně dosladit a to je jednak nákladné a navíc zřetelně zhoršuje kvalitu výsledného produktu. Kvas by pravděpodobně bylo třeba vypálit dříve, než budou vykvašena pozdní jablka.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 180.107 (?), 28.7.2008 21:58

Zdravim,

ja loni posbíral asi 8 metráků letních jablek rostoucích u silnice a můžu vřele doporučit...

Silničáři mi pokosili  lebedu, takže to skoro vypadalo jak na golfovém hřišti a relativně snadno jsem měl několik desítek litrů  SKVĚLÉ jabkovice

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 190.65 (?), 28.8.2008 21:18

Jaké máte zkušenosti s pálením z více druhů kvasů? Letos mi poprvé zarodilo několik stromků švestek. Odhadem dám dohromady asi 50 - 70 litrů kvasu. Je vhodné tento kvas v pálenici vypálit spolu s kvasem z jablek (cca 200 litrů)? Jakou odrůdu jablek zvolit - mám k dispozici Velzy, Matčino nebo Boskopské.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 85.27 (?), 28.8.2008 23:48

Jistěže to vypálit lze a mnozí to dělají. Raději bych ale 70 litrů švestek daroval sousedovi, který jich má víc a vyrobil kvas z čistých jablek. Z nabízených odrůd Wealthy, Matčino a Boscoopské bych volil asi to, které dá podle moštoměru nejsladší mošt. Pravděpodobně to poslední, bude mít možná překvapivě nejvíc cukru.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 80.193 (?), 7.12.2008 16:39

Jako laik se ptám, proč chcete míchat dobré s ještě lepším? Švestky nechte švestkami a nedělejte z toho hybrida neurčité chuti. Každý druh ovoce má své typické aroma, tak ctěte přírodu!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 146.1 (?), 30.8.2008 12:23
Dobry den.Pridanim svestek do jablecneho kvasu nic nepokazite. Jabkovice bude jemnejsi a mozna i chutnejsi.Dela se to bezne, kdyzje mensi uroda ovoce.Nebudete mit jabkovici, ale smesku, ktera je vyborna. Spozdravem Lada.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 85.27 (?), 30.8.2008 14:30

To jsou dva různé postupy. Tazatel chtěl vypálit dva různé kvasy současně, zatímco P. Lada (Laďa) doporučuje přidat švestky do jablečného kvasu.
    Osobně bych nedělal ani jedno ani druhé, i když to jistě jde. Mám radši, když pálenka voní po jednom druhu ovoce, jablkovici s příchutí švestek nepreferuji. 
Druhá věc je rozdílná příprava kvasu. Zatímco švestky se vhazují do sudu jak postupně dozrávají, jablka takto kvasit se nedoporučuje. Jablečného kvasu se má připravit naráz plný sud a raději zakvasit kvasinkami.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 146.1 (?), 30.8.2008 20:23
Dobry den.Je pravda, ze chut palenky z kazdeho druhu ovoce je nejlepsi, pokud neni dostatek stejneho ovoce je smeska dobra.Mohu to s klidnym srdcem doporucit, protoze jsem si prave dal panacka smesky z roku 2 004 a byl vyborny.Pokud se tyce vyroby kvasu, tak v tom nevidim problem.Kazdy kvas vyrobim samostatne a vypalim v jednom kotli.Je to vec nazoru, ale pokud je dobry kvas, je dobra palenka.Pravda je, ze palenka z jablek je ostrejsi a pridanim svestek, nebo hrusek se zjemni.S pozdravem Lada
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 85.27 (?), 31.8.2008 17:32

S tím nelze než souhlasit. Každopádně je lepší směsná pálenka správně vypálená z dobře připraveného, ošetřeného kvasu,   než třeba z "čistých meruněk" - připravených ze směsi nahnilých plodů, plesnivých kompotů, zkyslého vína a hromady cukru .

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika