Kvas z hrušek



host - 2.30 (?) 
31.10.2015 20:47, zobrazeno: 12795x

V začátkem září jsem sesbíral 250 l hrušek, přidal kvasinky (vínka) + cukr (2kg/ 100 l). Kvas byl uložen venku pod přístřeškem. Před třemi týdny jsem naměřil na cukroměru pětku. Bohužel, pětku jsem naměřil i ve středu. Předpokládal jsem, že vlivem studeného počasí se kvašení zbrzdilo a přenesl jsem tedy sudy s kvasem do teplejší místnosti. Dnes jsem naměřil také pětku, sirka nad kvasem nezhasla. Konzistence kvasu: hodně kašovitý, málo vody. Mohu poprosit o nějaké rady, co s tím? Děkuji

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
   
hugovotr - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (627) - 146.186 (?), 1.11.2015 19:55

Letos jsem pálil hruškový kvas nadvakrát, protože první hrušky padaly už koncem srpna a poslední jsem do kvasu dával začátkem října, První se pálil se zbytkovým cukrem kolem 3% koncem září a protože kvasu bylo málo, čekalo se s přepalováním na druhou várku - nechal se lutr. Druhý kvas se pálil minulý týden, měl kolem 4% cukru dle moštoměru, ale zdálo se mi, že se kvašení zastavilo (dle kvasné zátky). Sice celkově ze zhruba 200l kvasu jen 15l hruškovice, ale lepší jsem ještě neměl... 

Kvas založen převážně z Williamsovi, část z Clappovi (první kvas) a Lucasovi(druhý kvas), které červivé padaly už během září. Přidány kvasinky Spiriferm Arom + živná sůl, kyselina citronova a zhruba 1kg medu/100l kvasu.

Záleží samozřejmě na Vás, jestli to budete zkoušet znovu rozkvasit. Ale já než bych měl těžké spaní, zda se kvas nezkazí, klidně bych to nechal vypálit jak to je.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 12.171 (?), 5.11.2015 10:30

Včera jsem to vypálil, vyteklo mi 26 litrů 52% pálenky, je to prudce pitelné :o)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Kamil Severa - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (109) - 187.206 (?), 31.8.2016 22:43

Nechci zakládat nové téma, ale zeptám se tady, jakou máte cukernatost u letních hrušek. přivezl jsem před 14ti dny Williamsovy, které byly lehce podtrženy a měly 13 Bx, Clappovy zrovna otrhané a rovněž podtržené a ty měly 12 Bx. Dnes jsem přivezl z aleje máslovky, které nedokáži určit a byly klepané a už dost dobré a ukázaly pouze 12 Bx. Kolik ukazují máslovky Vám?

Letní hrusky
Letní hrusky
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 164.166 (?), 15.9.2016 18:34

Cituji: "Hrušky obsahují méně organických kyselin (citronová, jablečná, vinná), proto se zdají sladší než jablka, obsahují však cukru méně."

Citace z knihy Příprava kvasu na výrobu slivovice (a ostatních pálenek) autorů Jan Jílek a Jos. A. Zentrich, vydané nakl. Dobra and FONTANA v r. 1999

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika