Kvas s hrusiek a jablk



Stránky: 1,  2   
host - 190.106 (?) 
27.8.2015 20:48, zobrazeno: 16536x

Dobrý deň, chcem sa spýtať, či môžem do hruškového kvasu pridať jablká. Ak áno, ovplyvní to nejak zásadne chuť? Nemám dosť jabĺk aby som zakladal zvlášť jablkový kvas a je mi ľúto ich nechať len tak zhniť na zemi.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 28.8.2015 9:58

Jistě, jablka přidat do hruškového kvasu můžete, dokonce se to doporučovalo kvůli okyselení kvasu a zvýšení jeho stability. Chuť tím samozřejmě trochu ovlivníte - podle toho kolik těch jablek bude.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 142.11 (?), 28.8.2015 10:38

V Rakousku je to dokonce specialita : Obstler, v tradičně vyrobená z jablek a hrušek ve směsi 1 : 1. Ale lze použít jakýkoliv poměr.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 190.106 (?), 1.9.2015 12:12

Este by som s achcel spytat, mozem do kvasu pridat aj vodu? Ked som hrusky nastruhal, tak sa mi zdaju strasne suche, mam ich doliat vodou?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 135.69 (?), 17.9.2015 10:22
Já přidávám vodu aby byla v sudu vidět a na každých 10 l dám kilo cukru. Letos prvně zkusím u jablek ztekucovací enzym, dám míň vody a cukru na 5 l kilo.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
pata - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (109) - 54.251 (?), 18.9.2015 22:13

Hrušky mixuji vrtačkou se speciální samodomo vrtulí. Na rozředění hrušek používám čerstvou jablečnou šťávu – mošt. Moštu může být až 1:1 s hruškami. Máč lépe kvasí a hruška je výborná. Vůbec nejsou cítit jablka. Cukr zásadně nepřidávám. Pak to není hruškovice, ale řepovice, která škrábe v krku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 19.9.2015 9:29

To m i přijde jako rozumné řešení. Alternativou by mohl být mošt z tvrdých hrušek, přikyselený.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 208.189 (?), 7.10.2015 12:35

Dobrý den, Před třemi týdny jsem naložil kvas z hrušek. Přidal jsem enzymy, kvasinky, trochu cukru - mám toho asi 120 l. Minulý týden to mělo hodnotu cukernatosti 9, teď to má 4. Kvas pěkně voní, je lehce nasládlý,  má kloubouk, sud je zavřený deklem. Když jsem vzal trochu šťávy a dal ho do varu, tak ale nehořel. Když jsem to zkusil se švestkama, tak pěkně hořela. Jak poznám, jestli je kvas v pořádku a je napálení? Předem děkuji za odpověď. Dušan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 7.10.2015 12:51

Je-li kvas v chuti nasládlý, tak patrně není úplně vykvašený, sladkost by cítit být neměla.Tři týdny kvašení není mnoho Zkoušku hořením za varu neznám a není mi jasné, k čemu je to dobré. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 236.138 (?), 7.10.2015 14:06

Tedy udivující je ta rychlost. Že by cukernatost, pravděpodobně změřená refraktometrem, za týden spadla z hodnoty 9 na 4. Jde totiž o to, kolik enzymu jste přidal. Na toto množství hruškového kvasu je doporučováno 5 - 6 ml Ovopresu. Pokud jste ho aplikoval významně víc, je to možné. Pravděpodobně bych už na nic nečekal a ujížděl do palírny, hruškové kvasy nejsou nejstabilnější, a pokud jste nesnížil pH, jsou i snadno napadnutelné křísotvornými kvasinkami. Zkouška zapálení par vroucího kvasu nemá žádnou vypovídací schopnost, rozhodující je zbytková cukernatost, event. kontrola vývoje CO2. slosar-petr@seznam.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika