Kvas - horní vrstva začíná mít takový divný povlak (asi plíseň)



host - 253.2 (?) 
29.9.2009 4:11, zobrazeno: 35240x

jsem začátečníi - mám kvas asi 12 dní zaklétý vodou s cukrem a trnky rozdrcené. Včera jsem měřil cukernatost a má to už jen 6 - to kvasí moc rychle-že? je to velký problém? A ještě na povrchu kvasu se začíná tvořit takový nepěkný povlak - asi plíseŇ-mám to nějak odebrat, nebo co s tím?

dík za radu

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
   
Maty - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (976) - 97.44 (?), 29.9.2009 20:34

Myslím, že probíhá klasický kvasný proces, povlak na povrchu je standartní záležitost.
Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 71.211 (?), 2.10.2009 10:08
Stalo sa mi to toho roku na merhhuliach (meruňkách). Zo dňa na deň sa mi urobil biely povlak na jednom sude, stiahol som to opatrne lyžicou dolu a rozmiešal kvas ale nepomohlo, druhý deň tam bol povlak zas, našťastie kvas bol hotový tak som radšej nečakal. Nie je to normálny jav, ja kvasy miešam a teda sa mi nikdy neurobí na povrchu plieseň a nemusím striehnuť kedy sa začne koláč prepadávať aby som odstránil hornú vrstvu. Toto bol prvý prípad ke´d sa mi to stalo. Našťastie to nemalo vplyv na výsledok. Ja by som odobral opatrne pleseň a rozmiešal to
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 16.190 (?), 2.10.2009 12:53

Asi je postup sebrání správný, aby se to nešířilo, ale má laická úvaha, že bych to pak nemíchal. Všechnu plíseň asi neseberete, a teď se Vám to dostane do celého obsahu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 112.2 (?), 12.9.2014 18:09

Mě to taky dělá povlak na kvasu. Přikládám foto. Děkuji za radu.

kvas - plíseň
kvas - plíseň
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 210.42 (?), 13.9.2014 11:21

Vrchní část cca.2-3 cm odejmout a bečku uzavřít tak, aby tam nešel žádný vzduch.

Kvas ten bílý povlak nepoškodil.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 112.2 (?), 26.10.2014 10:46

Vypáleno... Vše dopadlo k mé spokojenosti...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika