Kvas bez lihu



host - 243.133 (?) 
23.12.2019 15:21, zobrazeno: 3958x
Dobrý den, Založil jsem v září kvas ze 100kg Durancií, přidal 1kg cukru a v prosinci se objednal do pálenice. Chvíli po naplnění kotle a zahájení procesu pálení si mě zavolal páleničář, že to vyleje a nebude to pálit, protože kvas neobsahuje žádný líh. V okolí nikdo neví jak se to mohlo stát, kvašení proběhlo dle mě bouřlivé a v pořádku. Umíte mi někdo poradit čím to, abych v budoucnu neopakoval chybu? Jarda
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 247.56 (?), 23.12.2019 15:48

Jestli to bouřlivě kvasilo, tak by v kvasu líh být měl. Já bych si tipnul, že páleničář zapomněl zavřít kohout, kterým vypouštěl výpalky z předešlého pálení.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 40.41 (?), 30.12.2019 16:55

Jiny duvod nevidim nez ze zapomel otocit kohout. Pokud kvas by byl spatny tak by to rekl palecinar ihned a ani by to nelil do kotle. Hlavne nevim jak zjistil ze tam neni lih - bud by to musel zmerit jeste pred palenim(opet by nelil do kotle) a nebo to pak zjisti az tehdy, kdy mu zacne neco tect coz muze trvat cca hodinu. Pokud by tam nebyl lih tak si nedokazu predstavit jak by mohli byt durancie dobre i po tak dlouhe dobe.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Dakota.F - (29) - 238.190 (?), 4.1.2020 13:54

Jiná varianta z toho ani nevychází, pokud proběhlo vše jak popisujete, tak něco zapinkal palič a snažil se zakrýt svojí chybu za nějakou příčinu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 123.69 (?), 31.1.2020 16:30

Ano může se to stát. V prvé řadě chybí informace o časovém průběhu kvašení a skladování kvasu. Konec roku byl velmi teplý. Pokud byl kvas uskladněn bez uzavření (s kvasnou zátkou) tak se mohlo stát, že kvašení proběhlo v pořádku ochranný "koláč" který se vytvoří v nádobách bez kvasné zátky, propadl a pak jednoduše líh z neuzavřeného kvasu vyprchal. Je třeba kvas průběžně hlídat, případně změřit cukroměrem proces kvašení.  Páleničář nemá jak zjistit kolik je v kvasu lihu neboť pevné složky kvasu zkreslí měření lihoměrem. Kvas vypadá navenek v pořádku a voní. Začne proces pálení a neteče skoro nic. V případě dvoukotlového systému řeči, že paleničář zapoměl zavřít ventil je zcestný neboť po cestě ze surovinového kotle přes chladič, epruvetu a sběrné nádrže lajtru žádný takový ventil není. Chyba není v palírníkovi ale v kvasu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
EL Edgar - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (98) - 71.31 (?), 31.1.2020 18:09

...mám pocit že Váš príspevok zasype vlna kritiky surprise

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 168.103 (?), 31.1.2020 18:13

Když chci dělat kvas a nechat ho vypálit, tak ho přeci nenechám otevřený. To snad dá rozum! Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 1.2.2020 0:24

V případě dvoukotlového systému řeči, že paleničář zapoměl zavřít ventil je zcestný neboť po cestě ze surovinového kotle přes chladič, epruvetu a sběrné nádrže lajtru žádný takový ventil není.

Přečtěte si ještě jednou:

...že páleničář zapomněl zavřít kohout, kterým vypouštěl výpalky z předešlého pálení.
Tedy kvas mu z kotle jednoduše vytekl. A svedl to na pěstitele.

Myšlenka, že po propadnutí koláče líh z kvasu vyprchá přes kvasnou zátku, je mimo realitu. Můj nebožtík tchán kvasil švestky v dřevěném škopku přikryté lepenkou. Napálil vyždycky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika