Koupě Palírny



Mimoa - (1) - 225.234 (?)
17.9.2019 11:10

Dobrý den.

Rád bych koupil destilační přístrojod pána z bazaru. Je v Jeseníku, takže předpokládám z Polska. Kolona s 2 odkalovači, chladič 3m spirála. Chladící prsty na koloně 6 ks, vnitřní reflux, rektifikace. Stačí destilovat jednou diky samoprepalovani. Kolona vyplněna měděnou vlnou, stejná fukce jako pryzmatická tělíska(reakcni clen).

Je dodávána buď s plynovým roštem +1600 kč nebo s el. topením +4500,- Cena přístroje je 10000,-

Foto:

Co si o tom myslíte?

Vypln
Vypln
Pristroj1
Pristroj1
Pristroj2
Pristroj2
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
Stránky: 1,  2   
Mimoa - (1) - 225.234 (?), 17.9.2019 11:10, zobrazeno: 8882x

Dobrý den.

Rád bych koupil destilační přístrojod pána z bazaru. Je v Jeseníku, takže předpokládám z Polska. Kolona s 2 odkalovači, chladič 3m spirála. Chladící prsty na koloně 6 ks, vnitřní reflux, rektifikace. Stačí destilovat jednou diky samoprepalovani. Kolona vyplněna měděnou vlnou, stejná fukce jako pryzmatická tělíska(reakcni clen).

Je dodávána buď s plynovým roštem +1600 kč nebo s el. topením +4500,- Cena přístroje je 10000,-

Foto:

Co si o tom myslíte?

Vypln
Vypln
Pristroj1
Pristroj1
Pristroj2
Pristroj2
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 250.27 (?), 17.9.2019 11:39
V Evropě je několik zemí, kde by se to smělo i používat. Legální použití v ČR není reálné.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 225.234 (?), 17.9.2019 14:28

A kdyby se to používalo ve výše zmíněných zemích, jak myslíte, že by to fungovalo?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 17.9.2019 15:26

Technicky to vypadá velmi dobře. Ačkoliv ne každý důvěřuje polským výrobkům zakoupeným bez záruky v bazaru. Legislativně to v dotyčných zemích myslím vypadá tak, že se koupě přístroje nahlásí na obecním úřadě spolu s prohlášením, že přístroj bude používán pouze pro vlastní potřebu do 30 litrů ročně. A umožní se případná kontrola kdykoliv. I v dotyčných zemích však fungují veřejné pálenice (palírny), kde to destiluje odborník.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Optus - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (273) - 63.130 (?), 17.9.2019 16:25

To mimoa: ty polské jsou jak kdy, někdy OK, někdy problém - viz tady v dotazech. Ale toto nevypadá na polskou palírnu. A prodejce není z Jeseníku, ale ze Zlatých Hor. Já uvažoval a těchto dvou - viz fota, ale nejsem rozhodnut zda koupit či si vyrobit.



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Dakota.F - (29) - 238.190 (?), 17.9.2019 19:01

Optus 

Je to Polská kolona. Je v pohodě pálí se na ní dobře. Hold jediná nevýhoda jen pro tekuté kvasy.Vzhledem, že je kolona jednopláštová a spirála jde do styku přímo se spirálou, nesmí tam přijít ani trocha hustého, jinak se okamžite přichytí na spirálu a výsledný produkt načuchne přibublaninou.

Mimoa

Špatně si to pochopil 

Kotel stojí 10000 Kč a k tomu musíš připočíst pokud chceš automat tak 4500 kč. Tak že výsledná cena je 14500 Kč.

Raději bych si připlatil a šel do dvojpláště.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 225.234 (?), 18.9.2019 16:13

Ahoj.

Díky za názory.

Pochopil jsem to tak, jak to píšeš. Ta, cos posílal vypadá luxusně, ale to je o dalších skoro 10000 víc.

Výrobce na to dává 5 let záruku.

Když jsme naposledy před lety přeměňovali vodu ve zlato, kvasy jsem lisoval v lise na víno a měnili jsme jen šťávu = nebylo potřeba míchat ani v klasickým tenkým, měděným jednoplášti na dřevě a nikdy jsme nicd nepřipálili. Teď by mě taky zajímalo, zda s tím lisováním/ cezením máte zkušenosti. Já jsem to dělal v lise s obyčejnou perlinkou - velice opatrně, aby se neroztrhla a šlo to. Ale vzhledem k tomu, že v něm teď dělám i víno, nechci tam to sklo dávat vůbec. Jsou na to nějaké vaky/síťky, které se hned neucpou? Koš lisu má objem cca 300l plný.

M.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Optus - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (273) - 63.130 (?), 18.9.2019 22:16

To 225.234: z jakého důvodu a proč jsi lisoval kvasy? O jakém sklu to píšeš? "měnili jsme jen šťávu" - nerozumím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 225.234 (?), 19.9.2019 11:28

Lisoval jsem proto, abych neohříval zbytečně hmotu - zbytečně energie navíc, nepřipaluje se, nepřenáším takovou váhu.

Víš, co je perlinka?

Pálili jsme jen šťávu.

Dakota myslel: Spirála jde přímo do styku s kvasem.

Tekuté kvasy - myslel tak, že se tam nedá dělat třeba žitný kvas.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Optus - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (273) - 63.130 (?), 18.9.2019 22:15

To Dakota.F: opět člověk, který nezná rozdíl v HOLD a HOLT! Co si mám myslet pod pojmem "spirála jde do styku přímo se spirálou"? A co "jen pro tekuté kvasy"? Co já vím, tak kvas je vždy tekutý!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika