Kostkovica - Jadrnicka



siemens - (43) - 93.3 (?) 
13.6.2018 9:36, zobrazeno: 8653x

Zdravim Vas,

v poslednom case sa v mojom okoli dost casto nuka Kostkovica - palenka s chutou po marhulovych jadierkach, dovazana udajne niekde z Moravy alebo z Juzneho slovenska. Flasa ide cca. po 10e. je to dost podozriva cena, hlavne kvoli dovodu vyrobnych nakladov a nejakeho zisku.

Ako to vlastne robia? je to prietahovy destilat alebo je mozne nejaku esenciu kupit a namiesat do vysokocisteho liehu?

@Rafael nemate o tom info?

Dakujem za vysvetlenie

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 13.6.2018 12:39

Jedno je jisté. Líh z meruňkových jader vyrobit nelze. Jestli se příchut do lihu dostane macerací jader, průtahem či z nějaké esence, je v podstatě jedno. 
   Já z meruňkového kvasu pecky před pálením odstraňuju.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 35.64 (?), 13.6.2018 12:54

Nepil jsem to, a tak i se chci zeptat, jestli to nemá příchuť po hořkých mandlích. Kdysi (nevím jak dnes) se přidávala   stopa nitrobenzénu do laciných cukrovinek k dosažení tohoto efektu. Vzít čistý líh a kápnout tam poměrně snadno vyrobitelnou esenci by nebyl problém. Jirka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 18.157 (?), 13.6.2018 14:25

siemens, koukněte na "Deslik mandlovice".

Rafael.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
siemens - (43) - 203.154 (?), 18.6.2018 22:53

Suhlasim ze v tom musi byt nejaka esencia a aj som si precital o mandlovici. Nepredpokladam zeby niekto sa v takom rozsahu drbal s mandlami a s maceraciou. Mne to smrdi bud esenciou alebo inym sajrajtom.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 11.235 (?), 19.6.2018 8:25

Bavíme se tu o dvou různých věcech. Jedna je mandlový likér - proč ne, příznivců a hlavně příznivkyň likérů je hodně a šikovný mandlový likér může být oblíbené pití. Jiná je ovšem pálenka - destilát s příchutí mandlí. Tam jsem ke kvalitě destilátu a jeho přírodnímu původu trochu skeptický.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
siemens - (43) - 50.155 (?), 19.6.2018 20:28

ano, bavim sa o "destilate", akurat ste mi potvrdili moje pochybnosti
 :)

akosi sa vam tam na morave rozmahaju rozni "palici" alebo skor miesaci co predavaju palenku po 10e liter a vo velkom to predavaju ako moravsku "...icu" pfuj

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 48.198 (?), 19.6.2018 21:25

Žádný kvalitní domácí výrobce své pálenky a likéry neprodává. Má jich vždy málo pro sebe a své okolí.
A pokud někdo vyrábí nějaké patoky o které není zájem a které dělá jen ze zištných důvodů tak je musí prodávat anonymně. A žádnou kvalitu od nich očekávat nelze.

Rafael.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika