Kdo vlastní destilační přístroj Medienka s olejovou náplní?



Stránky: 1,  2   
host - 151.252 (?) 
29.1.2011 16:52, zobrazeno: 26877x

Prosím o informaci.Nebo jiný přístroj od jiného výrobce s olejovou náplní v dvojplášti a jaký PŘESNÝ typ těles tam máte? Typem nemyslím výkon, ale opsat číslo nebo přesně napsaný typ na přírubě- šestihranu tělesa a VÝROBCE. Jde totiž o to, že těleso do vody jaksi v oleji nemá dlouhou životnost(olej na něm karbonuje) a v česku prodávané speciální tělesa do oleje jsou přímo astronomicky drahá, klidně 8000 -10 000 na potřebný výkon. Díky.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
   
host - 67.141 (?), 1.2.2011 23:47

chce to tělesa do elektrických radiatorů plněných olejem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 151.252 (?), 2.2.2011 8:44

Kdepak, tělesa do olejových radiátorů pracují jen do teploty 80C.Takže v oleji o teplotě 125C by byla opět přehřívána.Pro vhodnost tělesa do dané kapaliny se udavá měrné zátížení pláště spirály ve W na cm2, které je u minerálního oleje kolem 2W.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 3.141 (?), 6.2.2011 9:09

A co třeba běžné topné těleso a zapojit se sníženým výkonem? Pokud zapojíte dvě tělesa do série, klesne výkon 2x a plocha naroste taky 2x. Samozřejmě pokud byste chtěl stejný topný výkon, tak to už pak vychází na 4 stejná tělesa a každé 4x menší topný výkon. lze to ale kombiovat se zapojením 230V/400V. těleso zapojené na 230V místo na 400V má 3x menší příkon. Akorát potom se možná přiblížíte ceně olejového.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 72.149 (?), 6.2.2011 11:55

Pozor. Výkon neklesna 2x, nýbtž 4x. Při zapojení za sebou klesne proud na polovinu a napětí na jedno tělese také na polovinu. 0,2x0,2=0,25.

F.O.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 151.252 (?), 6.2.2011 12:26

Jediné těleso běžné tuzemské výroby které umožnuje zapojení do trojůhelníka 400V je o výkonu 7,5kW, všechny ostatní jen do hvězdy 400V, do trojůhelníka vám shoří, pokud se nejdná o speciální konstruované těelso na trojůhelník 400V.

Zapojením klasického běžného tříspirálového tělesa do série jeho tří spirál klesne dle mě výkon na třetinu, tj. např. z 6kW na 2kW.Napětí bude na tomto zapojení různé, dle místa měření a celkový proud bude samozřejmě 2 000w/ cca 230V=cca 9A.

Celý problém vyhřívání olejem a elektřinou jsem konzultoval z profi výrobcem.

A ten tvrdí, že je třeba především co nejřidší olej-tafo, a v tomto oleji prý vydrží vyhřívat i normální teplovodní klasická elektrotělesa i deset sezon a prakticky bez výrazného vytvoření karbonu na plášti spirál a bez spálení jedné ze spirál, ke kterému došlo prý po 10-té sezoně.

Neb částky jaké si odvažují vyžadovat výrobci a hlavně překupníci-bývalé ETA Hlinsko, speciálních olejo těles jsou přímo astronomické, takže normální těleso se mě za 10 let své životnosti několikrát zaplatí a přeplatí až 10-15 násobně dražší olejo těleso.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 72.149 (?), 6.2.2011 12:57

Spočtěte si to znovu.

Dle mě:

Při zapojení 6kW tělesa do hvězdy je na jednom tělese 230V. Při výkonu jedné větve 2kW má tato odpor 25,5Ohm. Zapojím li tato tělesa za sebou, bude celkový odpor 3x25,5=77,5Ohm. Proud při napětí na této serii těles 400V bude cca 5A. Výkon pak 400x5=2000 W.

Jinak souhlasím s Vaším názorem na ceny.

Tepelné zatížení tělesa závisí také na tom, jak je teplo z povrchu odváděno. Proto nejen řídký olej, ale také prostor kolem tělesa a nad tělesem, aby se vytvořilo dostatečné proudění oleje. Při nedostatečném proudění se těleso přehřívá a olej karbonizuje.

F.O.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 151.252 (?), 6.2.2011 13:11

Pozor. Výkon neklesna 2x, nýbtž 4x. Při zapojení za sebou klesne proud na polovinu a napětí na jedno tělese také na polovinu. 0,2x0,2=0,25.

F.O.

Sám si odporujete... jednou tvrdíte že bude výkon čtvrtinový, pak třetinový.

Já počítal při zapojení tří spirál do série s napájecím napětím 230V a jsem přesvědčen, že třetinový výkon při tomto zapojení je správný.

K napájení 400V a výkonu se nebudu vyjadřovat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 72.149 (?), 6.2.2011 13:27

Nevidím v čem bych si měl dle Vás odporovat. V prvním případě byla tělesa dvě a zapojená na stejné napětí.

V druhém případě byla tělesa tři. Zatímco jedno bylo na 230V, na serii tří těles jsem přivedl napětí 400V, aby se z toho nějaký výkon dostal. Pokud by byla serie tří těles zapojena opět na 230V, měla by výkon pouhých 1/9 z 6kW, t.j.670W.

To co jsem uvedl, je čistá fyzika. Již několikrát jsem na těchto fórech i Kutíme zaznametal názor, to je teorie, ale praxe je jiná. Není to tak. Moje zkušenost je ta, že fyzika funguje, jen bývá mnohdy špatně použita.

F.O.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 151.252 (?), 7.2.2011 15:23

Omlouvám se, máte pravdu.Ptal jsem se na to.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika