Jak na kvas



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5   
host - 128.154 (?) 
5.9.2010 20:47, zobrazeno: 52921x

Dobrý den chlapi, založil jsem bečku s trnkama, vše promíchal švrlákem na vrtačce-pecky zůstaly vcelku a kvas začal kvasit, tak jsem bečku obalil mirelonem aby byl v teple od země dal polystyren a zadělal hadrem vrch bečky.Můj dotaz je mám tam dát po týdnu kvasnou zátku?Jak by měla vypadat?Co se stane když ji nedám?A na kolik pak v pálenici nechat slivovici naředit aby byla kořalka perfektní?Předem děkuji za rady začátečníkovi.Hezký večer

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?), 6.9.2010 12:25

Všechny Vaše dotazy byly zde mnohokrát zodpovězeny, stačí se kouknout do starších příspěvků. 
  1. Bečku netřeba obalovat,  lepší je, když kvasí v chladnu. Taková zima zase není.
   2. Když nedáte kvasnou zátku, nic se nestane. Staší netěsné víko
   3. Optimální naředění je 51 %. Doibrá je i 45%, někdo preferuje 60%

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 128.154 (?), 6.9.2010 19:36

Děkuji Vám pane Vysloužile, ještě by mě zajímalo jak je to s těma octomilkama(mušky)-můžou být uvnitř bečky, nebo je to nepřípustné, zadělal jsem to hadrem tak aby se tam nedostaly, protože jsem slyšel že škodí kvasu, tak jak to prosím Vás je.Děkuji a přeji všem hodně uspěchu při pálení.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?), 6.9.2010 22:29

Mouchy kvasu neškodí. Podle svého jména mají zřejmě rády ocet. A ten není vizitkou zdravého kvasu. Takže to bude spíš obráceně. Mnoho octomilek signalizuje, že s kvasem není vše v pořádku, ale ony samy dobrý kvas nepokazily.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 129.96 (?), 7.9.2010 9:10

Nemám to tedy nějak vědecky prokázané, ale protože mouchy sedají na všechno a zejména na plísně a hnilobu, řekl bych, že mohou kvas infikovat, V každém případě mu nemohou prospět.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?), 7.9.2010 10:39

Mouchy, včely, vosy hojně sedají i na zralé a přezrálé ovoce před sezbíráním. Přesto je z něj kvas dobrý, možná nejlepší.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 129.96 (?), 7.9.2010 14:52

Hmm. Ale pak se kvas uzavře a ochrání ho CO2. Pokud tam lezou a žijí mouchy, tak je, abych tak řekl, "hermeticky otevřený" a pak je tam přístup nežádoucích podnětů jak od much, tak vzduchem. Nechci se hádat, klidně si do toho kvasu mouchy, včely a vosy přidávejte. Já se jim budu bránit. Kromě toho, sesbírané ovoce vykrajuji a oplachuji. Byla to jen má rada, ať si to dělá každý jak chce. Kdyby se to trošku přisladilo, možná byste mohl mít i vosovici nebo hmyzovici.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 169.36 (?), 7.9.2010 19:31

Díky za předchozí příspěvěk, dlouho jsem se tak upřímně nezasmál, když jsem si představil lahev 52.procentní vosovice před degustační komisí.Samozřejmě obtížný hmyz nemá v kvasu co dělat.Jsem z Liberecka, a letos je to s ovocem mizerie.Po lonských švestkových žních, je na stromech kulový.kdo nemá zásoby tekutého ovoce, je v p.... Přesto úcta k přírodě, alespon si stromy odpočnou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?), 7.9.2010 20:06

Myslím, že si nerozumíme.  Ano, dobře vedený a zdravý kvas je uzavřený, nad ovocem je oxid, takže tam mouchy nejsou.  Dotaz zněl, že octomilky údajně škodí kvasu.  Odpověděl jsem, že spíš signalizují nedobrý kvas, ale samy od sebe kvasu neubližují.
   Nahnilé plody do kvasu nedávám, ale ovoce neumývám. Ani to, na které si mohla před tím sednout vosa či moucha. Viděl jste snad vinaře, který by umýval hrozny před lisováním? A přitom víno se přímo pije, na rozdíl od destilátu.
   Přiznám se i k takové nechutnosti,  že se zakousnu do neumytého jablka, broskve či švestky přímo ze stromu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 129.96 (?), 8.9.2010 8:38

Ve všech publikacích o pěstitelském pálení se jednoznačně doporučuje ovoce umývat. Zejména proto, že se většinou z velké části jedná o ovoce padané nebo ze stromu setřesené. Pochopitelně, jestliže se jedná o ovoce drobné a omytí je ve velkém množství obtížné, tak se tato operace holt nedodrží. Zatím ovšem neznám vinaře, který by sbíral kuličky hroznů po zemi. Třeba mně o nějakém řeknete.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika