Jablečný kvas



host - 65.199 (?)
13.2.2012 17:15

Těžko najít v tomto ročním období místnost s teplotou, v které by to      kvasilo. V souvislosti s Vašimi příspěvky mne napadá otázka, zda droždí a ušlechtilé kvasinky jsou to samé.???   j.c.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
Stránky: 1,  2,  3   
Brňák - (4) - 55.96 (?), 10.2.2012 17:56, zobrazeno: 24010x

Mám v garáži každoročně uskladněná jablka (cca 100-150kg) a vždy bez újmy přečkala až do jarních měsíců. Dnes jsem byl pro doplnění na domácí stůl a zjistil jsem, že jablka neodolala současným mrazům.Jsou zatím krásná, ale zmrzlá.Dá se jejich hodnota zachránit tím, že z nich založím kvas?Nebo je již pozdě a musím je vyhodit?Prosím poraďte co s nimi.Děkuji.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 45.252 (?), 10.2.2012 18:05

Ano, dát na kvas, ale dříve než začnou hnědnout a kazit se.Tedy nejlépe hned pošrotovat a zalít kýblem horké vody s 1kg rozpuštěného cukru.Na to dát rozkvašené pekařské droždí.A už druhý den to bude v teple 13-20C kvasit! Udělal jsem to taky tak ted v únoru.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Brňák - (4) - 55.96 (?), 10.2.2012 18:21

Děkuji za radu a povzbuzení, že v tom nejsem sám.Hned zítra se do toho pustím, ať je nějaký užitek, kdaž to takhle dopadlo.Ještě jednou děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 220.205 (?), 11.2.2012 21:38

Spíše bych doporučil chladnomilné kvasinky BS 10, 20 g / 100 l kvasu za 49,50 Kč. Dodavatele najdete na Internetu. Jablka rozhodně rozřízněte, zkontrolujte čistotu jadřince, odstraňte stopky a pomelte.  Pokud jablečnou drť vystavíte teplotě nižší než-li 10 °C nic se nestane do dodávky kvasinek. Tyto kvasinky pracují již od 8 °C. S dávkou cukru +- 1% lze v tomto poněkud extrémním případě souhlasit. slosar-petr@seznam.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 45.252 (?), 13.2.2012 17:01

Šmáriá... u metráku-ů jablek bych tedy stopky trhat nechtěl, stejně tak je zbytečně půlit.Šroták vezme celé jabka v pohodě a nahnilé pozná snad každý.Dávám vždy obyčejné pekařské droždí za 8Kč rozmýchané a rozkvašené v hrnku s hodně cukrem a jab. kvas kvasí dost bouřlivě i při teplotě kolem 10-13C!!! A hlavně vždy z něj nateklo nadprůměrné množství! Jabka zimní totiž ponechaná do ledna, února získají plným dozráním maximum cukrů... Kvas klidně může i zmrznout a přenesením do tepla se kvasinky zase začnou množit a kvašení se znovu rozjede-vyzkoušeno!(na podzim při časném příchodu mrazů)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 65.199 (?), 13.2.2012 17:15

Těžko najít v tomto ročním období místnost s teplotou, v které by to      kvasilo. V souvislosti s Vašimi příspěvky mne napadá otázka, zda droždí a ušlechtilé kvasinky jsou to samé.???   j.c.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 220.205 (?), 13.2.2012 18:01

Samozřejmě, že je mezi droždím a chladnomilnými kvasinkami značný rozdíl. Droždí vyžaduje vyšší teplotu ke zdárnému průběhu kvašení, ale nejsem si zcela jist, zdali je do ovocných kvasů vhodné. To samé to určitě není. slosar-petr@seznam.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 45.252 (?), 13.2.2012 20:16

Kvasí to, teče to, chutná to!!! A i s obyčejnými pekařskými kvasnicemi!!! Není třeba z toho dělat vědu a reklamu drahých o málo účinějších kvasnic.Ja mám ve sklepě v jeho nejhořejší části nad schody v pohodě 10-15C a kvasí to jak divé i na perakřském droždí ostatně to nedělám takto poprvé.Kvas vedený kolem 15C je naopak kvalitnější než něajké rychlokvašky při 20-25C.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 13.2.2012 22:11

Ano, kvasí to a teče to. O tom není sporu.  Je pravda, že přivést kvas rychle a v celém objemu ke kvašení je důležité, stejně tak je teplota mezi 15 a 20 stupni lepší než nad 20 či pod 10 st.  Přesto si myslím, že přídavek zákvasu z kultur vinných kvasinek, příp. speciálních pro kvasy do nedoslazeného ovoce se na kvalitě destilátu projeví a nejsou to vyhozené peníze.Ve srovnání s cenou nádob, ovoce, energie, pálení, času už vůbec.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 41.38 (?), 13.2.2012 22:30

jsem laik ale je mě divné že pekařské droždí /kvasnice/produkují alkohol?Může to prosím nějaký odborník vysvětlit zda je to vůbec možné.Děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů20:33
Nářadí pro průklest vysokých stromů19:15
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika