Izolace přestupní trubky



host - 39.35 (?) 
6.7.2018 20:05, zobrazeno: 2242x
Mam aparat v chladnem sklepe. A zda se mi ze pri 1D musím uplne moc topit. Dokonce teplota par v hlave 100st a vyteka teprv 20% alkohol. Na vstupu do chladiče 88stupňu.teplota v kotli 90st. Ma vyznam dat tubex na trubku. Ať se tak neochlazuje a nevrací tolik par z5 do vařáku? Muže to mít vliv na chuť?
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
   
Standa_HK_ - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1484) - 248.187 (?), 6.7.2018 20:46

Zkuste nejprve ovinout "pomačkaným alobalem". Samotný alobal působí jako tepelné zrcadlo a pomačkaný pod sebou udrží malou vrstvu vzduchu jako tepelnou zolaci.

SfK.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 214.129 (?), 10.7.2018 9:50

Tyto situace mně napadaly když jsem četl knihu od Malleové str. 56. Píše se tam že trubka má být co nejširší, nejnižší, nejkratší a má od kotle k chladiči klesat, aby byly pro páru co nejnižší tlakové ztráty a nedocházelo k opakované nekontrolované destilaci. Výsledkem má být lepší kvalita. Tlakové ztráty musí řešit každý topenář. Fyzika je jenom jedna. Srovnejte zde provozované palírny s provedením palíren ve Skotsku, ty proslulé labutí krky. Ty asi v podstatě splňují požadavky Malleové. Čím užší a tenčí trubka, tím pomalejší odbyt páry, pára stačí předávat teplo trubce, kondenzuje a to furt kolem dokola nikdo neví kolikrát. Při pomalém topení, které se všeobecně doporučuje se množství páry snižuje a tím tuplem se zvýší poměr vrácené páry. Zateplením trubky se tomu snad mírně pomůže, ale je to jako zavedení turba na motoru místo zvětšení objemu válců.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika