Izolace přestupní trubky



host - 39.35 (?) 
6.7.2018 20:05, zobrazeno: 2257x
Mam aparat v chladnem sklepe. A zda se mi ze pri 1D musím uplne moc topit. Dokonce teplota par v hlave 100st a vyteka teprv 20% alkohol. Na vstupu do chladiče 88stupňu.teplota v kotli 90st. Ma vyznam dat tubex na trubku. Ať se tak neochlazuje a nevrací tolik par z5 do vařáku? Muže to mít vliv na chuť?
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
   
Standa_HK_ - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1484) - 248.187 (?), 6.7.2018 20:46

Zkuste nejprve ovinout "pomačkaným alobalem". Samotný alobal působí jako tepelné zrcadlo a pomačkaný pod sebou udrží malou vrstvu vzduchu jako tepelnou zolaci.

SfK.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 214.129 (?), 10.7.2018 9:50

Tyto situace mně napadaly když jsem četl knihu od Malleové str. 56. Píše se tam že trubka má být co nejširší, nejnižší, nejkratší a má od kotle k chladiči klesat, aby byly pro páru co nejnižší tlakové ztráty a nedocházelo k opakované nekontrolované destilaci. Výsledkem má být lepší kvalita. Tlakové ztráty musí řešit každý topenář. Fyzika je jenom jedna. Srovnejte zde provozované palírny s provedením palíren ve Skotsku, ty proslulé labutí krky. Ty asi v podstatě splňují požadavky Malleové. Čím užší a tenčí trubka, tím pomalejší odbyt páry, pára stačí předávat teplo trubce, kondenzuje a to furt kolem dokola nikdo neví kolikrát. Při pomalém topení, které se všeobecně doporučuje se množství páry snižuje a tím tuplem se zvýší poměr vrácené páry. Zateplením trubky se tomu snad mírně pomůže, ale je to jako zavedení turba na motoru místo zvětšení objemu válců.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika