Ideální cukernatost při zakládání kvasu



host - 199.212 (?) 
18.9.2011 19:28, zobrazeno: 27158x

Prosím, mohl by mi někdo poradit jakou cukernatost by měl mít čerstvě založený kvas?Dělal jsem ho z hrušek, do 50 l jsem dal tak 8l vody, bylo to husté. A při změření byla cukernatost tak 8%.Děkuji.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
   
host - 46.205 (?), 12.4.2015 13:34

Kazdy kto zaklada kvas by mal mat refraktometer. Z ciny sa da objednat za cca.20usd.Meranie hustych kvasov s cukromerom je neskutocne nepresne lebo huste zlozky skresluju cukornatost. Na refraktometer staci cez papierovu servitku kvapnut zmes a vysledok je presny. Kvas by mal mat minim. 20st.brix aby nechytal neziaduce kvasenia. Ak nemate enzymy a specialne kvasinky tak minimane vinove kvasinky by som dal podla navodu na obale. Taktiez zivnu sol. Nebat sa docukrit do cca. 20brix ked davate kvasinky.(ziadny smrad ani skrabanie hrdala z toho nebude).smrad hrozi ked kvas nema dostatocnu cukornatost. Kvasinky alkoholoveho kvasenia potrebuju ziviny a cukor na vznik alkoholu. Pokial nieco chyba, zacnu prevladat neziaduce druhy kvasenia. Pokial ide o hrusky tak minimalne kys.citronovu by som dal aby sa znizilo pH. Aspon 3. Potlaci to znehodnotenie kvasu.Refraktomer je dobry na presne sledovanie premeny cukru na alkohol. U hrusiek je treba byt pozorny. Pokial je kvas husty tak odporucam pouzit Enzym Distyzim FM.mam s nim velmi dobru skusenost.velmi dobre to skvapalni kvas.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
EL Edgar - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (98) - 76.161 (?), 26.10.2019 19:51

Aká je horná hranica obsahu cukru v kvase (Brix), ktorú dokážu skvasiť (premeniť na alkohol) “divoké“ kvasinky?

Existuje dôveryhodný zdroj, ktorý popisuje túto problematiku?

           ďakujem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika