Hruškovice



Stránky: 1,  2,  3   
host - 156.11 (?) 
17.9.2011 11:03, zobrazeno: 38759x

Zdravím Vás!

Vyplenil jsem opuštěný sad a mám tak 40kg hrušek. Zavařovat? Raději bych udělal pálenku, ale nemám představu jak přesně.
Otázky:
A) Mám ty hrušky nějak vykrajovat, pokud nejsou nahnilé?
B) Kolik vody tam mám přidat?
C) Co ještě bych měl vědět, mimo pálení?

P.S. Odpověď by se mi hodila docela rychle.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
   
host - 176.36 (?), 17.9.2011 11:58

Téma bylo probíráno nedávno : vlákno Letní hrušky na kvas.

Zdravím...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
j3david - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (188) - 51.179 (?), 17.9.2011 14:23

Nicméně 40 kg... no nevím jestli to stojí zato. Pokud s tím půjdete do pálenice tak se vám vysmějí protože to jim ani nezašpiní kotel a trubky. Výsledkem bude tak 3 litry pálenky. to je množství tak na větší laboratorní aparaturu nebo na "takové malé domácí pálení".

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 24.183 (?), 18.9.2011 8:26

Najděte si nějakou pálenici ve svém okolí a odvezte je tam.Pozorně sledujte stromy podél silnice a zkuste nějaký ten metrák cestou načesat, ať se vám ta cesta vyplatí...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 205.70 (?), 16.10.2011 19:16

nevíte čím to je, že po vypalení hruškovi má nahořklou chut??

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
tatnda - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1196) - 164.4 (?), 16.10.2011 19:26

a máte ji odvětranou nebo čerstvou?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 220.205 (?), 16.10.2011 21:48

Odvětráním se nic nezíská, tedy ne ve smyslu lepší kvality. Nahořklost destilátu je v souvislosti s dokapovými složkami a s tím nic nenaděláte, jedině předestilovat. slosar-petr@seznam.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 220.205 (?), 16.10.2011 22:13

Taky si uvědomuji, že by tu mohl být další, daleko horší problém - a tím jsou třísloviny a zralost plodů. Opravdu jste si jist tím, že hrušky byly v plné zralosti a stopky byly odstraněny? Pokud některá z podmínek nebyla splněna, tak Vám ani redestilace nepomůže. Pokud uznáte zmíněný destilát za zcela nepitelný, nezbývá než-li na 10 l 50%-ního produktu přidat 0,5 kg aktivního uhlí CW - 20 a po sedimentaci a filtraci získáte relativně "čistý" ethanol, ze kterého se dá udělat rum, vaječňák případně nějaký jiný likér, ale gin asi ne. Hruškovice je prostě velký problém spočívající především v tom, že hrušky musí být v bezvadně zralé formě, nikoli v přezrálé, dále se musí snížit pH nejlépe kys. sírovou na hodnotu 3 - 3,5, protože hrušky mají při srovnatelném obsahu cukru s jablky (rozpor s monografií J.Souček: Výroba destilátů z vlastního ovoce, nakl. Dona 2003, str. 26), asi 4-5x méně org. kyselin a to při kvašení přináší velké problémy. Takže natrefit na kvalitní hruškovici je docela klika. Nic si z toho nedělejte, učíme se všichni. slosar-petr@seznam.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
tatnda - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1196) - 164.4 (?), 17.10.2011 7:41

chci se optat, jak velký problém jsou nechané stopky a co způsobují, jednou se mi podařila hruškovice jako med a nechal jsem je tam, šlo o hrušky, které v bednách dozrávaly, pak jsem je zkoušel ještě jednou a neutrefil kvas a ještě dotaz, není to o hruškách,jak kvasí nedozralé jablka,to se mi totiž podařil destilát,terý byl chuťově a hlavně aromaticky velmi zdařilý

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
helfires - (6) - 96.8 (?), 17.10.2011 22:07

Zdravím všechny zahrádkáře a pěstitele!

Chtěl bych vysadit nějakou dobrou hrušku, která je nejlepší na Hruškovici! Která má velkou cukernatost, a asi tak kolik? uvádí se někde cukernatost hrušek?

Které odrúdy by jste mi poradily? Letní nebo podzimní?

Jaký zvolit pěstitelský tvar? čtvrtkmen, polokmen... a podnož?

Měl jsem Letní máslovku, nevím název, byl to starej strom kolem 70-80 let. Sklizel jsem z něj kolem 250 kg. Bohužel uschnul.

Pak by mě ještě zajimalo jestli sázet hrušku na stejné místo kde byla před tím také hruška? Děkuji všem

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika