Dvouletý kvas



host - 13.194 (?)
18.7.2008 16:43

Tohle jsem slyšela s meruňkovým kvasem. Maminka dodnes vzpomíná na dědečkovu meruňkovici, kterou vypálil též z minimálně dvouletého kvasu. Jinak pálenky nemusí, ale tahle byla prý nezapomenutelná...

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
         
host - 44.120 (?), 14.7.2008 7:29

Zdravím.My jsme vloni přidali taky dvouletý kvas, který nám zbyl k " čerstvému" a slivovice byla moc dobrá-jemná a krásné vonéla.Kdo ochutnal tak ji chválil.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 77.39 (?), 14.7.2008 20:57

Je slušnost pochválit majiteli jeho slivovici, když mi dá ochutnat. Taková pochvala ovšem není důkazem kvality nápoje.
   Jistě je možné dodržením optimálních podmínek (teploty, hermetičnosti, aj.) ochránit kvas před chorobami, které jej znehodnocují. Že by však dvouletý kvas přinesl kvalitnější pálenku, tomu upřímně nevěřím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 13.194 (?), 18.7.2008 16:43

Tohle jsem slyšela s meruňkovým kvasem. Maminka dodnes vzpomíná na dědečkovu meruňkovici, kterou vypálil též z minimálně dvouletého kvasu. Jinak pálenky nemusí, ale tahle byla prý nezapomenutelná...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 100.5 (?), 18.7.2008 17:03

Je zajímavé, že tuto tolik osvědčenou techniku víceletého kvasu skýtající nebývakle kvalitní pálenky nepřejali odborníci, kteří skutečně a pravidelně pálí. Proč asi?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 76.122 (?), 18.7.2008 17:30

Možná čas?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 166.20 (?), 22.7.2008 23:13

I já se připojím, měl jsem 2 roky naložený mišmaš z kompotů džemů a povidel. Byla to nejlepší pálenka kterou jsem kdy uděll. VašekB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 85.27 (?), 28.7.2008 14:53

Ten mišmaš musel obsahovat drtivou většinu zkvasitelných glycidů ve formě rafinovaného řepného cukru Bez něj se totiž džemy, kompoty, dnes v podstatě ani prodávaná povidla, nevyrábějí. 
   Nevím, podle čeho byla hodnocena pálenka jako nejlepší, ale ranní probuzení musí být krušné...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 26.124 (?), 2.12.2008 16:25

Vážený pane, nevím proč tu stále strašíte s pálenkou z rafinovaného cukru.  Kvasinky "sežerou"  jak glukozu, tak fruktozu a stejne si pochutnají i na sacharoze. A do pálenky ani jeden z těchto cukrů nepřechází. Tak vo co de??

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 94.12 (?), 2.12.2008 16:46

De právě vo ty balasty z rafinace.
Ostatně,  stačí si to vyzkoušet. Zkuste se opít značkovou slivovicí Jelínek  (nebo poctivě vypálenou z ovoce) a potom chalupářskou slivovicí v ceně tuzemáku (nebo od pěstitele, který kvas řádně vyfutroval cukrem). Něco poznáte už při pití, něco až druhý den ráno. Čím to, že ty kvasinky to nesežraly stejně?
    Strašit nechci nikoho.  Každý nechť pálí a pije tosvé. Ale já osobně budu pálit z čistého ovoce a co nejdřív po vykvašení. Dosud v žádné fundované příručce (jedna vyšla nedávno v nakladatelství Grada) jsem se nedočetl o zkvalitnění pálenky dvouletým uskladněním kvasu, ani jeho nastavováním řepným cukrem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 242.41 (?), 6.1.2009 21:48

s cukrem bych byl velmi opatrný, ale kvas více jak roční není problém ani u jablek. Jezdíme pálit léta, vlastně od vzniku prvních pěstitelských pálenic. Kvas vedeme na studeno, nejsou prostory byť mírně temperované. Kvašení se rozběhne naplno třeba až v dubnu. A do palírny jezdíme vlastně až o rok později než ostatní. Je to jen náročnější na kv. nádoby a kořalka tím rozhodně netrpí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika