Dřevo do destilátu



host - 33.10 (?)
10.9.2018 21:29

Pokud je slivovice  ze svestek a dobra je zbytecne je nejak zuslechtovat        slivovici preliji do skenenych lahvi nebo necham v demizonu   5 dni odvetrat pak zazatkovat       pokud je palenka z jablek nevalne chuti   vyskouset v v pul litru  dat kousek duboveho dreva 

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 77.1 (?), 14.10.2019 17:49
Zdravim... chcem dat dubive drevo do cerveneho vina a potom to dat do destilatu..aky mate nato nazor?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.238 (?), 15.10.2019 12:34

Můžete to vyzkoušet. Vemte si vzorek destilátu zrající v sudu (nebo s přidaným dřevem) a kápněte do něj trochu červeného vína. Myslím, že výsledek nebude o moc jiný..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 43.79 (?), 21.6.2018 16:40

Můj poznatek.

1.vzorek - Do čerstvě vypálených hroznů na 45°(pouze odstopkovaných) jsem na 1l přidal 5 sušených rozinek. Pálenka po 2 týdnech získala větší hroznové chuťové aroma (jemně nažloutlou barvu)

2.vzorek - Do vypálených hroznů na 45° jsem do 5 l skla přidal naštípané dubové třísky. Pálenka po dvou letech získala jemně nahnědlou barvu (koňak),jemnější lahodnou chuť.

experiment

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Daník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (789) - 100.59 (?), 21.6.2018 21:30

Za mě dubové třísky v destilátu mají subjektivně znatelně pozitivní efekt na jemnost chuti. Případně akát. Naopak u vína barique moc nevítám, dá se jím přebít lecjaká nedokonalost vína a někdy přebije i dokonalost vínacheeky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 22.6.2018 8:20

Některé destiláty dřevo chuiťově obohatí. Režnou, vínovici, jablkovici. Zlepšit jemnost chuti meruňkovice či wiliamsky třískama je nemožné, naopak jejich dokonalé aroma dřevo přerazí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.182 (?), 22.6.2018 9:54
Čo sa týka názvu tohto vlákna, tak s kamarátom vyznávame opačný prístup - destilát do dreva. Zaobstarali sme si dva 10-litrové dubové a jeden 20-litrový morušový súdok (foto). Nie je to ale lacná záležitosť. Dávame do nich iba jablkovicu a vínovicu. V prípade slivovice, marhuľovice či hruškovice by to bol kontraproduktívny nezmysel. Destilát ponechávame v súdkoch 6-12 mesiacov. Efekt dubového dreva je excelentný, pri morušovom sme (zatiaľ 2 várky) trochu sklamaní - príchuť pálenky z neho je príliš pikantná, pôsobí to rušivo. Možno sa to zlepší s ďalšími "várkami", kedy morušové drevo trochu uberie na nadmernom chuťovom vplyve. Prípadne musíme ešte vytitrovať optimálnu dĺžku pobytu destilátu v súdku. Čo sa týka dubu, tak ten kvalitu jablkovice resp. vínovice bez debaty zdvíha o level vyššie. IH (Ešte poznámka - drevo by malo byť nástrojom ako z výbornej pálenky spraviť excelentnú, nie je to nástroj na nápravu šitného destilátu).


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 133.100 (?), 3.7.2018 9:35

Už jsem to tu někde psal. Z třtinových produktů (cukr, melasa) dělám rum. Je výborný. Když do něj tak na 4 neděle přidám trochu třísek z dubu, do tmavohněda upečených v troubě, je ještě mnohem lepší. Vždycky je to kombinace lihoviny, dřeva a jeho tepelného zpracování, času... Zkrátka, musí se to vyzkoušet pro každý případ zvlášť. Paušalizovat nejde. Když se to povede správně zkombinovat, je to výhra. Jinak je to škoda práce i suroviny. Tak, kamarádi, zkoumejte, laborujte, jednou budete umět lahodné pití.

PS. ten rum jsem věnoval své ženě. Jmenuje se Juanita rum. Recept je jenom pro ni. Ať po mně má alespoň něco :))))

Jinak, tuto diskuzi jsem začal před léty já a sluší se, abych ji, alespoň za sebe, skončil a poděkoval Vám za názory.

Zdravím všechny kamarády paliče!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 93.92 (?), 10.9.2018 20:51

A dá se tedy nějak zušlechtit klasická slivovice?

Nebo jaký je postup poté, co si jí člověk doveze z pálenice?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 33.10 (?), 10.9.2018 21:29

Pokud je slivovice  ze svestek a dobra je zbytecne je nejak zuslechtovat        slivovici preliji do skenenych lahvi nebo necham v demizonu   5 dni odvetrat pak zazatkovat       pokud je palenka z jablek nevalne chuti   vyskouset v v pul litru  dat kousek duboveho dreva 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Kamil Severa - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (109) - 234.79 (?), 11.9.2018 14:23
První větu do kamene tesat. Nevím co vede k tomu snažit se zušlechtit slivovici drevem. Když je dobrá tak je dobrá i bez dřeva a když je nevalna tak ji soudek nezachrání...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika