Drevené soudky obecne



host - 143.117 (?)
4.11.2015 15:10

V knize "Jak se dělá cidre, calvados, pommeau" str.43 je uveden jako jeden z možných, tento návod na zrání calvadosu. "Jemný a elegantní calvados, lze získat, když calvados bude zrát v sudu, ve kterém zrál aperitiv pommeau. Calvados si ze sudu vytáhne aroma, které po pommeau ve dřevě zůstalo." Kniha je ke staženi tady.

Kamil

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
      
host - 236.138 (?), 20.1.2015 17:43

Rok je příliš, zkontrolujte destilát už za 2 - 3 týdny. Hlavně jde o to, aby jablečný destilát neztratil markanty jablkovice, tedy aby z něj nevykukovalo hlavně to "dřevo". slosar-petr@seznam.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 143.226 (?), 3.2.2015 18:02

Kontaktoval jsem výrobce soudků. Ten doporučuje lehounce odebírat a chutnat cca po dvou měsících. Ale podle toho co napsal, se pobytu pálenky v čerstvém sudu nebojí. V každém případě bude dobré držet se hesla důvěřuj, ale prověřuj. Odebrat jednou za měsíc malého, snad nebude na škodu. V soudku je cca 16l a tak to přičteme k andělské dani :-). Spíše mám trochu obavu, čím bych soudek zaplnil, pokud bychmusel pálenku stočit dříve, než bude vypálena další várka jablíček. Jsem nadšenec, ale koupit najednou 16l portského není taky žádná láce. Čím tedy soudek zaplnit? Poslat do něj pálenku z blum, když je to soudek na pálenku z jablek mi nepřipadá správné, ale nechám si rád poradit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 190.86 (?), 3.2.2015 18:38

10litrov vody+20g kyseliny citronovej+1g pyrosiricitan draselny.je to mokra konzervacia drevenych sudov.prepocitajte si to na svoj objem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 162.152 (?), 1.4.2015 10:50

Tak máme duben a včera se opravd maičko ochutnávalo (tři malé panáčky). Barva už těď krásná a chuť šla hodně nahoru. Žádné pachy ze dřeva, prostě super. Nechci to zakřiknout a tak kontrolovat budeme i nadále po dvou měsících.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 131.176 (?), 31.10.2015 21:18

Pokud sem ještě zavítáte, docela by mě zajímaly vaše další dvouměsíční dojmy :-). Děkuji, Tomáš

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 162.152 (?), 1.11.2015 10:31

Dobrý den,

ze dvou měsíců bylo osm :-). Nějak nebyl čas ochutnávat a tak jsem nechal soudek pracovat. Tak že mám pálemku v soudku celkem desátý měsíc a znovu jsem cca před týdnem odebral tři malé panáčky. Andělská daň je znát jak na obsahu soudku (odpar) tak na chuti. Musím ale říci, že rozhodně k lepšímu! Krásná barva a velice příjemná chuť. Až dorazí letošní várka pálenky z palírny, nechám odvětrat, stočím ze soudku a pošlu jí tam také aby z ní byl také lahodný nápoj :-).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 143.117 (?), 4.11.2015 15:10

V knize "Jak se dělá cidre, calvados, pommeau" str.43 je uveden jako jeden z možných, tento návod na zrání calvadosu. "Jemný a elegantní calvados, lze získat, když calvados bude zrát v sudu, ve kterém zrál aperitiv pommeau. Calvados si ze sudu vytáhne aroma, které po pommeau ve dřevě zůstalo." Kniha je ke staženi tady.

Kamil

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 143.117 (?), 4.11.2015 15:44

kopie


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
siemens - (43) - 46.90 (?), 19.4.2017 22:10

Zhrnie to niekto do jedneho prispevku, ake boli celorocne vysledky kostovania??

Kedy dosladzujete domace brandy? Do suda alebo po vytiahnuti zo suda?

Filtruje to niekto??

Dakujem

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu8:34
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika