Domácí pálenice



Stránky: 1,  2,  3   
Walderon - (4) - 60.91 (?) 
14.9.2018 14:15, zobrazeno: 27278x

Dobrý den pánové, Prosím o radu nějaké fundované paliče co si myslí o destilační soupravě Copper Inox ECO 50 l, zda to má cenu kupovat... Děkuji

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
   
Kamil Severa - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (109) - 144.163 (?), 14.9.2018 17:26
Mě se moc líbí. Na první paleni pro mě super a druhé bych si dělal na své malé na 12 litrů. Sakra já bych ji asi koupil. Je myslím i za dobre penize.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 50.216 (?), 14.9.2018 18:25

No konečně jednoduchý a všestranně použitelný aparátek a ne žádná KEG "sotisfikována" Opičárna.
Líbí se mi a nebýt domácí kutil, hned bych ji koupil. Jen ta cena mi přijde hodně nadsazená!!!
Zmiňovaný Bilimarket - 50l  -13 613 Kč
*
Tak jsem si dal vizuální vyhledávání a hned první maďarský eshop:
112 890,00 HUF  = 8 886,70 Kč  - 50l varianta
157 900,00 HUF = 12 429,89 Kč  - 92l varianta
91 990,00 HUF  = 7 241,45 Kč    - 18l varianta dvouplášť
*
Kdybych si osobně měl vybrat, určitě bych šel do té větší varianty!
Při 2D destilaci, pokud je kotlík nebo hrnec ohříván jen zespodu může v něm být i malé množství lutru. Ničemu na škodu to nebude. Spíš naopak.

Rafael.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 60.91 (?), 15.9.2018 11:20
Děkuji za názor, Mě osobně se taky líbí, co je škoda, je to ze nemá míchání, ale to by mohlo nahradit měděné síto na dně. Tím by se problém s mícháním vyřešil. Co mě zaráží je to, že tam není sběrná nádoba na metyl.Co si o tom myslíte? Můžete mi prosím poslat odkaz na ten maďarsky e-shop... Dekuji
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 50.216 (?), 15.9.2018 11:54

Např. zde

*

Ano, nějaké síto na dně. Anebo něco na způsob vějíře na napařování knedlíků a na něm koš z nerez nebo měděné tkaniny nebo tahokovu přip. nějaký pytlík z odolného textilu. Tohle většina vařáků z KEGu neumožňuje - mají úzký nalévací otvor.
A navíc ten hrnec se dá použít k zavařování, vaření apod.
*
"Sběrná nádoba na metyl" nemá žádné procesní opodstatnění!
Je to jen MARKETINGOVÝ tah pochybných výrobců, kteří mu dávají kouzelnou moc zejména z hlediska odstranění metanolu. Tato myšlenka je zcela mylná.

Rafael.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 60.91 (?), 15.9.2018 15:12
Jakým způsobem zde tedy odstraním metyl? Většina palenic mě třeba strojů trubici k chladiči{stoupající} metyl je těžší tudíž tam nevyleze popr mají tu odpkalovaci nádobu na metyl.zde není ale ani jedna možnost...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 69.163 (?), 15.9.2018 16:37

Methylalkohol se prave odstrani, lepe oddeli, prave tou destilaci. On ten proces neni o tom, ze se kvas nalije do kotlem prevari se a co vykape, je super palenka. Zkuste si to trochu nastudovat.

Lukas

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 50.216 (?), 15.9.2018 18:28

Methylalkohol běžnou destilací odstranit nelze. Těká v celém jejím průběhu. Pravdou sice je, že nejvíc ho je obsaženo v úkapu, ale ten se odděluje z úplně jiného důvodu a ne primárně kvůli němu. Obsahuje spoustu chuťově a vonně nevhodných látek. Ale ani z těch se nejde otrávit, jsou jen nepitné.
Na rozdíl od methylalkoholu který voní a chutná příjemně.
Takže ho vůbec nemusíte řešit. Pálenku nijak nenarušuje a zbavit se ho běžnými destilačními postupy nejde! Ostatně jeho obsah je známkou, že se jedná o pravý ovocný destilát a ne výrobek z lihu a trestí.

Rafael.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 19.119 (?), 16.9.2018 12:25

Ještě k té chybějící nádobě na metyl... (69.163)

U žádné "kvalitní pálenice" jsem tuhle opičárnu neviděl, to teprve v posledních 10-15-ti letech, se tohle "rozmohlo", snad "zhoubný příklad" z Polska (a převzala to v jistém provedení i ta Medienka...). Víte, na těch aparátech by mělo být jen funkční zařízení a to "nádoba na metyl" určitě není.

Díve si každý napřed přečetl (nebo nechal vysvětlit) principy samotné destilace. Taky jsme byli známí tím, že jsme si "na koleně" dokázali "sbastlit" skoro vše, co nebylo na trhu k sehnání (popřípadě to koupené dodělat, či upravit tak, aby to fungovalo jak má). Jóó kde jsou ty časy... dnes chce každý hned vše a předložené na talíři a přitom v době internetu lze skoro vše vygůglit, pročíst si to a nastudovat!! Chce to jen tu vůli se něčemu přiučit jinak, než aby mi to řekli "po lopatě" druzí. 

Ať to tedy kape.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 60.91 (?), 17.9.2018 21:08
OK, děkuji za objasnění. Jsem zase o trochu chytřejší...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika