Distillery Kleiner, zajímavý marketing nebo si jen dělají srandu?



vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 11.233 (?)
29.6.2017 16:22

Nevšiml jsem si, že by tu chtěl někdo s něčím pomoci. Co odborného byste se chtěl k tomu tématu dozvědět?
Když Vám někdo řekne, že se svým sériovým Trabantem jel dvěstě za hodinu, nebudete mu věřit, třebaže jste v tom autě nejel.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9   
   
Gareth - (14) - 147.62 (?), 22.2.2017 2:04

Zdravím, tiež by som rád prispel svojou trochou vedomostí či názorov.

už 20 rokov pracujem v Gastronómii (posledné obdobie i v tej vyššej) a nápoje všeobecne sú moje hobby. 

zopár ľudí to tu porovnávalo s inými produktami, napr. vínami, či šampanskými. koľko z vás však vie rozdiel medzi šampanským, šumivým, proseccom, perlivym, sýteným, primarnym kvasenim atd., alebo čo to vlastne znamena bordeaux, burgundy, chablis, tokaj. každa jedna oblast, či dokanca typ vina vychadza z inych podmienok, panuju tam ine predpisy, ceny za pracu. často krát tam máme niekoľkostoročné príbehy spojené so slávnymi osobnosťami. 

a potom su tam aj predajcovia, ktorý sú schopný nájsť klientov, ktorý sú ochotný platiť viac a viac. 

Ano, niekedy je to prehnane, ked fľaša vína (mlady rocnik)  stoji priemerne 13 000 eur.

Ale asi nebude zle, ked sa to z roka na rok opakuje. 

no ale k teme. ked som to preratal na eura, tak mi to vyslo nieco okolo 55eur. na 0,7. to nie je az take zle, ked v rakusku predavaju 0,375 specialnych destilatov z diveho ovocia okolo 160Eur.

Použitie kameninovych nadob sa celkovo vracia do mody, myslim, ze pochadza z moldavska/gruzinska a je to vlastne prapôvodny sposob vyroby vina.  Myslim, ze v tychto amforach prebieha mikrooxidacia, kedže keramika je porézna. takže arómy a isto aj chuť sa vyvíjajú úplne inak, ako to poznáme. (ano, sú pre náročneho konzumenta, ktorý pozna víno a hladá nove obzory.)

a kedže takéto niečo ako mikrooxidacia (zrenie v sude) pomáha vínam, koňakom, calvadosu, rumu či whisky, mohlo by to prospieť i destilátu. je to však na konečnom spotrebiteľovi a jeho vnímaní. Každopádne použitie amfory vnímam pozitívne a príde mi to pokrokove.

Akurát tá dlhá fermentácia trochu zmiatla aj mňa, pretože ak by aj kvasili studeným kvasením do 10 stupňov celzia, (máme tu na to rozličné názory)  tak im to prebehne ovela skor. ale ak vyriesili ph a herm. uzavreté, tak to možno zreje.

Každopádne ma sklamali antinázory prevažnej väčšiny (zopár z vás sú skutočné kapacity), pretože ide o to, či je daná firma poctivá. ak áno, tak ma iba teší, že sa na také niečo podujali. 

Na záver by som rád dodal, že čo má cenu, to sa predá. 

s pozdravom

Jozef Oravec

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 231.203 (?), 22.2.2017 6:54

Použitie kameninovych nadob sa celkovo vracia do mody, myslim, ze pochadza z moldavska/gruzinska a je to vlastne prapôvodny sposob vyroby vina. Myslim, ze v tychto amforach prebieha mikrooxidacia, kedže keramika je porézna. takže arómy a isto aj chuť sa vyvíjajú úplne inak, ako to poznáme. (ano, sú pre náročneho konzumenta, ktorý pozna víno a hladá nove obzory.)

To jsou právě ty reklamní kecy pro neznalé, což mně vytáčí.
Proti kameninovým nádobám samozřejmě nic nemám, jen je třeba si ujasnit jak je to s nimi doopravdy - bez marketingových tlachů.
Když jste nakousl ta vína, tak jistě víte proč vinaři používají většinou pro bílá vína kameninu a pro červená dřevěné sudy?
A není to proto, že by v kamenině probíhaly nějaké zvláštní oxidace, ale proto aby víno zůstalo svěží. Že v ní zrání probíhá úplně stejně jako ve srovnatelných nádobách např. ve skle nebo nerezových tancích.
Podobný příklad jsem zmínil výš, v případech ginů, boroviček apod., u kterých je přístup vzduchu nežádoucí.
A proč někteří vinaři nepouživají místo kameniny nerez?
Protože kamenina je levnější, ne proto že by měla nějaké"zázračné" vlastnosti.
Tak prosté to je a podobné jako plevelné myrobalány nazývat divokými špendlíky.

Rafael.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 120.134 (?), 22.2.2017 12:28

Pán před Vámi nejspíš myslel gruzínskou metodu výroby vína "kvevri" kdy jsou na celý proces výroby vína amfory (kvevri) zakopány do země, někdy na mnoho let, nijak nevypresované. Tado metoda se v posledních letech značně dostává i na naše území, vznikají díky ní ta pravá oranžová vína a rozhodně není pro vinaře vyrobit takto víno levnější než v nerezové nádobě. Dřevěné sudy používají vinaři i pro bílé vína a čímdál častěji. Ale toto je dost mimo téma.

Jinak je fermentace po dobu 9ti měsíců samozřejmě nesmysl, je tím nejspíš myšlena fermentace a následná macerace a i tak to měli popsat, i marketingově by to vyznělo lépe.

Jakub

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 153.38 (?), 23.6.2017 20:12

Něco podobného jako Kleiner. Stále ten "marketing" žije a asi je pořád úspěšný:-(((
Ale založení nového vlákna si to myslím určitě nezaslouží...

Jen je to z třešní. Odrůdové destiláty z odrůd Kordia a Regina.
Podle ceny, asi nic kvalitnějšího a lepšího široko daleko sehnat nepůjde.
Limitované, možná i číslované láhve - 0,35l 43% a jen za1250Kč.
*
Dá se takové nabídce a takovému produktu odolat?

Rafael.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 79.90 (?), 29.6.2017 15:09

Nezlobte se na mě, ale celé toto vlákno mi příjde jako čistá destilace typických českých povah jako je závist a pomlouvačství - přesně dle hesla - nevadí že si nepomůžu, ale hlavně že uškodím.

Odborného jsem se zde mnoho nedozvěděl, zato hnoje je zde nakydáno...

nejlépe to asi vystihl pán, který napsal:

"Nikdo to neochutnal neviděl a nepil, ale většina ví, že je to drahé a hnusne."

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 11.233 (?), 29.6.2017 16:22

Nevšiml jsem si, že by tu chtěl někdo s něčím pomoci. Co odborného byste se chtěl k tomu tématu dozvědět?
Když Vám někdo řekne, že se svým sériovým Trabantem jel dvěstě za hodinu, nebudete mu věřit, třebaže jste v tom autě nejel.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 139.48 (?), 30.6.2017 1:55

To vůbec není o žádné závistí, jen o reklamě, podivném marketingu a oblbování lidí.
Ale pokud tomu někdo chce věřit, těm vyjímečným výrobcům destilátů z planých myrobalánů, teď nověji i z celkem běžných odrůd třešní a podobným, nechť jim věří. A v dobré víře, že narazil na něco extra vyjímečného ať si je kupuje a chlubí se jimi.
Já jen tvrdím, že se jedná o klamavou až lživou reklamu na neskutečně předražené výrobky.
*
Nic víc, nic míň. Ostatně každý, pokud bude mít to "štěstí" a stane se vlastníkem té nějaké" podepsané očíslované láhve", může její obsah ochutnat a porovnat ho s výrobci kteří se k něčemu podobnému nesnižují, ale nabízejí kvalitu za přiměřenou cenu.

Rafael.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 225.88 (?), 2.7.2017 19:10

Nechci tady preferovat výrobce jejíchž marketing a reklama se mi líbí a z mnoha důvodů jim vše věřím. Byla by to reklama.

Ale v případě Jelínka, zprofanovaného ředěním "pravých" destilátů lihem a vůbec někdy podivných postupů mi to snad projde.

Ač i jako valašský patriot ho moc nemusím, pravdou je, že si na nic nehraje, nepoužívá žádné reklamní triky a svým zákazníkům nelže.

A taky umí vyrobit kvalitní výrobky a navíc za akceptovatelnou cenu.

A když chce, i třeba dobrou whisku ke které nepotřebuje žádnou extra reklamu, ale znalci si ji najdouj a ví o ní...

Rafael.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 67.66 (?), 2.7.2017 22:19

Asi nejsem moc náročný konzument, takže mě Jelínkovy destiláty rozhodně neurážejí. A jeho Wiliamska už vůbec ne.. Asi existují ještě lepší hruškovice, ale třeba z těch, co nabízí Makro, mi chutnala nejvíc.
   Jedna věc mi není jasná. Proč R.J. mezi jednodruhovými slivovicemi nenabízí durancii. Nota bene, když prodává i destilát z planých trnek. Pravda, průtahový, ale vůbec ne špatný.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 159.119 (?), 4.7.2017 23:05

Já taky nejsem náročný konzument. Aspoň v tom smyslu, že bych se pídil a cíleně kupoval nějaké extra drahé lihoviny. Spíš mně zajímá jak kdo, co vyrábí a co se dá v domácích podmínkách udělat líp anebo upravit k chuti své. Jsem jen mlsný a vybíravý...
Tak občas a s těžkým srdcem zainvestuji těžký peníz do "vzdělávání". Proto mě tak vytáčí lživá a klamavá reklama na některé neprávem předražené výrobky. Ještě, že na netu existují odborná alkoholická fora...
(M.j. mi ušetřily spoustu peněz a zklamání. I když v mnoha případech k identifikaci takových výrobků a výrobců stačí zdravý rozum).
*
S těmi duranciemi taky nevím. Ale třeba jsou náročné na údržbu - trny, špatně se strojně setřepávají nebo je jen nějak nenapadly.  Nevím jak v okolí Vizovic, ale v mým končinách se nepěstují, nerostou, skoro nikdo je nezná a i já, bez toho abych se považoval za nějakého ovocnáře a pomologa jsem o nich nic nevěděl. Myslel jsem si hodně dlouho, že je to jen synonymum pro pravé původní švestky. A to dokonce i v době nástupu německých Topů a podobných novinek které už u nás byly v prodeji...

Rafael.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika