Destilat z duly (kdoule)



host - 46.90 (?) 
29.9.2015 20:52, zobrazeno: 22231x

Dobry den.Mate niekto skusenost s pripravou kvasu z duly??Kolko cukru? Davate enzym a kvasinky??? Umyvate ovocie pred mletim? Odstranujete chlpky?Miesate to s jablkami?? Dakujem za postrehy

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
   
host - 77.64 (?), 30.9.2015 11:54

Něco k této problematice bylo řečeno již zde na vlákně;  zkuste si jej přečíst, snad to postačí... 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 232.74 (?), 30.9.2015 19:02

Trochu mě mrzí, že u tak chutného ovoce myslíme stále jen na tu pálenku nebo v lepším případě na kompot nebo marmeládu. Mně osobně dula chutná tak, jak je (samozřejmě oloupaná a nakrájená). Má skoro jablkovou základní chuť s mírně natrpklou koncovkou podobně jako broskev. Četl jsem, že se syrová nejí, ale u dobře vyzrálého ovoce je to asi předsudek.Je to mezi ostatními plody příjemné zpestření.

Veliký plod 600 gramů
Veliký plod 600 gramů
Rozkrojený plod
Rozkrojený plod
Stromek
Stromek
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
siemens - (43) - 11.146 (?), 16.11.2019 23:50

Roky to robím takto:

Zmeliem duly a jablká podľa možnosti v pomere 2:1 alebo 1:1 alebo 1:2 podľa úrody.Mlyncek mi urobí z ovocia dreň.

Zmes je dosť suchá čiže najprv naplním polovicu suda max2/3 objemu a dolievam dosť vody, keďže vzduch medzi suchou drsnou je nepriateľ kedze to na vzduchu akurát tak hnije a nie kvasi.

Na 120l súd dávam 3-4 kg cukru rozrobeneho v teplej vode a 1 fľaštičky dystizymu v litri vody.

Dva dni po sebe to premiešam vrtulkou na vŕtacke.

Po dvoch dňoch rozrobim onoferm Fredo nizkoteplotne kvasinky keďže to ovocie je zbierame v októbri.

Dĺžka kvasenia je zhruba 4-6 týždňov. Počas kvasenia koláč zamiešame asi 2 x do zmesi.

Nakoniec sa to destiluje.

Pálenka je vždy voňavá a jemná!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika