Destilační přístroj - sestrojení



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 29.18 (?) 
1.12.2012 19:00

Dobrý den

děkuji za vaší reakci, jsem v tomhe začátečník, ale jestli to dobře chápu, tak tlak by měl vznikat v samotném vařáku a lázeň slouží jako zdroj tepla. Jinak jsem to nikde neviděl, mam to z doslechu, akorát jako vařák se používala hliníková banka od mlíka, a co se týče četby, vlákno - destilační přístroj- reakce 59.76 23.8.2012.

Každopádně pokud by jste mi mohl poradit byl bych Vám velice vděčný.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
                     
host - 45.252 (?), 4.12.2012 15:16

Stačí použít google a vyhledat "deslik" kde jsou rozsáhlé návody a příklady, ale i tu je v nejdelším vlákně X zmínek o jasném použití tlakové vody v dvojplášti. Z netlakové vody se v rozumném čase nedá prakticky nic destilovat, jak sám potvrzujete.Ale zkušenostem jiných navzdory se již poněkolikáté setkávám na netu s pokusy začátečníků destilovat v dvojplášti s netlakovou vodou... když už netlakově, tak jedině s rostliným olejem...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 29.18 (?), 5.12.2012 20:43

Děkuji, teď už to nějak dovařím, a příští sezonu vymyslím něco jiného.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 169.36 (?), 18.9.2013 18:16

Dobrý den, prosím o radu zkušené.jsem připraven koupit hrnec 50l s poklicí.Poklice dosedá rovným rantlem na rovný rantl hrnce.Nevím.jestli to bude dostatečně těsnit, nebo jestli je potřeba mezi plochy nanést těstíčko.Možná se již dá sehnat odpovídající těsnění.Nemám ani šajnu, jaký v hrnci při destilaci vzniká přetlak.Můžete k tomu zdělit nějakou zkušenost? Děkuji-začátečník.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Kamil Severa - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (109) - 63.64 (?), 18.9.2013 20:55

Jsem rovněž začátečník a mám klasický zavařovací hrnec a v něm měděný kotlík. Poklici mám k hrnci přitaženou přezkou ze sudu a podle mě nejde utěsnit jak papiňák. Přetlak v hrnci je obdobný, jak když vaříš knedlíky s poklicí na sporáku. Pára prostě uniká.  Vodní lázeň hřeju spirálou 3kW a nahřeju na max 95°C. Pro mé hobby pokusy to ale asi stačí, alespoň neřeším dokap. Snad jsem to pochopil správně, že ti jde taky o hrnec a v něm kotlík s vodní lázní. Kamil

aparát
aparát
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 71.126 (?), 19.9.2013 9:28

Přečtěte si příspěvek na tomto vlákně :  host - xxx.xxx.39.70 (?)
1.1.2010 12:21 a odkaz !!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 169.36 (?), 26.9.2013 17:51

Opět zdravím všechny kutily.Jedná se mi o ohřev 50-ti l hrnce.Mám starší, ale funkční sporák mora.bude to dostačující k ohřevu? Hrnec má v průměru 50 cm, takže v pohodě zakryje 4 plotýnky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 71.126 (?), 27.9.2013 9:21

To je jednoduché, dejte hrnec na sporák, naplňte ho vodou ze dvou třetin a zapalte hořáky. Když vám to ohřeje až kvaru či bude vařit, je to v pořádku; jinak musíte shánět jiný hořák (do 1000 Kč se dá koupit PB hořák o dostatečném výkonu). 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 146.226 (?), 1.7.2015 10:03

nevím kam to umístit, tak se zeptám tady:

dá se nějak zabránit velkému vývoji par a následnému odéru pálenice při otevření vařáku po skončení destilace?Jde mi o to, že nechci, aby všichni v okolí se "dočuchali" co se v chalupě děje.

Známy mi radil, napouštět do vařáku studenou vodu na hladinu(ne na stěnu) a tím zchladit obsah tak, aby se tolik nepařilo po otevření kotle.

Myslíte, že to má smysl?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 142.11 (?), 1.7.2015 11:24

Já to tak dělám cca 30 let, zatím mi to funguje. Do „víka“ mám navařený přívod st.vody tak, aby dopadala zhruba ke středu… připojuji hadici až tehdy, kdy potřebuji zbytek po destilaci zchladit, mám tam kohout … stačí ale i pouhý závitový špunt, či zátka na uzavření. Jen ta voda se nesmí pustit moc velkým proudem, prostě přiměřeně … to aby vám aparatura, po rychlém zchlazení, naopak nešla do "vakua" a někde se nezbortila... Při zhruba třetinovém přídavku proti množství co zbývá (lze to odhadnout z oddestilovaných podílů), je již teplota dostatečně nízká, aby se vařák mohl otevřít bez výrazného „odéru“.
Druhým způsobem je nechat vařák zchladnou do druhého dne, to když se nespěchá … no a jsou i jiné způsoby jak ten vařák vyprázdnit i bez otevírání... tož tak.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů19:15
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika