destilační přístroj



host - 166.20 (?)
21.10.2007 22:47

Hrdlo sudu o obsahu 150litrů mám 35cm a to je akorát na pruh z role folie. Folie na palety je jen o něco málo silnější než ta potravinářská, jinak v ní není rozdíl. Folii položím a přitáhnu okolo speciálním papírovo-umělým pruhem, který se jinak používá na higienické otírací kapesníčky. Je pružný, hebký a nepřetrhne se. Prostě sud dostane šálu a je do něj stále vidět. Tento postřeh mám z TV. Jinak sudy jsou z fruty, chodily v nich pomerančové koncentráty a stáli po 200kč. Ještě dnes voní po pomerančích. VašekB

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
   Předchozí příspěvky  |  <  51,  52,  53,  54,  55  >   
                     
host - 166.20 (?), 21.10.2007 22:47

Hrdlo sudu o obsahu 150litrů mám 35cm a to je akorát na pruh z role folie. Folie na palety je jen o něco málo silnější než ta potravinářská, jinak v ní není rozdíl. Folii položím a přitáhnu okolo speciálním papírovo-umělým pruhem, který se jinak používá na higienické otírací kapesníčky. Je pružný, hebký a nepřetrhne se. Prostě sud dostane šálu a je do něj stále vidět. Tento postřeh mám z TV. Jinak sudy jsou z fruty, chodily v nich pomerančové koncentráty a stáli po 200kč. Ještě dnes voní po pomerančích. VašekB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 113.29 (?), 22.10.2007 13:50
Já to řeším tak, že vše kvasí pod pevným víkem a kysličník jde přes kvasnou zátku - minimálně 120 l. Váš nápad s folií je zajímavý  - poradte ještě kde ten pružný stahovací pruh sháníte. Dík Aldo
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 85.27 (?), 22.10.2007 17:33

Stahovací pruh nemám, použil jsem následující pružné materiály:
1. Pruban - pružná bandáž - navlékací obvaz
2. Guma do kalhot
3. Gumový pruh nastříhaný ze staré duše - lze prakticky libovolné délky.
4. V krajním případě špagát na konci nastavený zavařovačkou
Všechny se osvědčily.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 156.242 (?), 23.10.2007 19:45
Doporučoval bych s tou hruškou co nejrychleji upalovat do palírny, jinak budete smutný.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 242.146 (?), 25.10.2007 10:34

Ty čerstvé jablka bych do již rozkvašených hrušek nedal v žádném případě, v hruškách je již určité množství alkoholu a ten částečně zabraňuje kvašení, je dost pravděpodobné, že by špatně kvasila i ta jablka. Nejlepší řešení je přenést kvas do tepla, minimálně 15°C i víc, pak to prokvasí i bez ušlechtilých kvasinek. Jinak v tuto dobu je už většina neušlechtilých kvasinek daleko za zenitem svých schopností a jestli jste ty koupené kvasinky jen zamíchal do kvasu, tak to byly vyhozené peníze.

Na zabránění přístupu vzduchu ke kvasu alespoň ze začátku dávám nahoru na kvas tenkou vrstvu cukru, stačí 1Kg i míň na 120l bečku, pokud nechci kvas víc doslazovat

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 85.27 (?), 25.10.2007 11:14
To je zajímavé, neslyšel jsem o tom dosud. Proč myslíte, že vrstva cukru na ovoci zabrání přístupu vzduchu?
   Kamarád používá k zábraně přístupu vzduch jedlý olej, zejména, je-li kvas tekutější. Prý to zabrání i pěnění při pálení. Sám s tím zkušenostio nemám, obával bych se vlivu na příchuť pálenky.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 250.231 (?), 26.10.2007 13:39
Celkem pochybuji, že by vrstva cukru zabránila přístupu vzduchu. Ale sám cukřím povrch hruškového kvasu a to asi 0,5 kg na 150l sud. Když ho nepocukřím tak se vytvoří sametově bílý povlak z křísu.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 85.27 (?), 26.10.2007 14:23
Půl kila na 150 litrů kvasu nemá na kvalitu pálenky žádný vliv. Pkud to zamezí nesprávnému kvašení, pak je to na místě. Jen nevím, jestli cukr tomu křísovému povlaku brání nebo ho jen maskuje.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 242.146 (?), 29.10.2007 18:25

Před hodně lety mně při dost chladném počasí hrušky, ještě než se stačily rozkvasit, doslova shnily. Z 200 l bylo jen pár litrů ne moc dobré slivovice a páleník mně řekl, že hrušky se mají zasypat cukrem. Dělám to podle něj už několik let a podobný problém jsem od té doby neměl. Toho oleje bych se moc nebál vzhledem k vysokému bodu varu oleje. Kdysi jsem přivezl do pálenice 250 l vína a protože to páleník chtěl dělat v 300l kotli rázem, musel jsem přinést ještě dvě másla, která přidal do kotle proti pěnění. Radek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 85.27 (?), 29.10.2007 19:53
To je noční můra každého páleníka - že bude dlouho vařit 200 litrů kvasu a nic z toho nebude (platí se vypálený líh). Cukr je záruka, že něco poteče. Jenže pít to bude zákazník.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  51,  52,  53,  54,  55  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika