destilační přístroj



host - 166.20 (?)
18.9.2007 19:11
No pochlubte se, jak udělat dobrou "Jalovičku". Koupil jsem si před 14 dny jalovcové bobulky na Sychrovské pouti a přemýšlel jsem jak udělat tak dobrý nápoj jako je mnou zmíněná "Ořechovka". VašekB
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
   Předchozí příspěvky  |  <  46,  47,  48,  49,  50  >   
                     
host - 36.199 (?), 18.9.2007 15:18
Je to drsné jsem nachlazen , musel jsem si udělat 0,5 l jalovcové(borovočky)...
Pořádnou má 70% na vypálení červa ... v krku už to vypadá fajn... nejdřív vykloktám a pak teprve polknu. Dal jsem do ní i sodu, aby se to dalo polknout, aby byla jemná
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 166.20 (?), 18.9.2007 19:11
No pochlubte se, jak udělat dobrou "Jalovičku". Koupil jsem si před 14 dny jalovcové bobulky na Sychrovské pouti a přemýšlel jsem jak udělat tak dobrý nápoj jako je mnou zmíněná "Ořechovka". VašekB
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 28.131 (?), 18.9.2007 21:27
Dobrý den nedal by sem někdo odkaz na výrobce destilační kolony. Případně fotky.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 2.52 (?), 19.9.2007 8:31

odkaz na vyrobce sklenenych kolon mate jen o 3 články vyš, obrazek pak z 15.6. Jalovcová - normalne se vyrabela z bramboroveho lihu... Ja vam dam recept na vyrobu z jablek - normalni klasickou destilaci si udelate lih, pak odstranite veskere pachy (trosku to prepisknete s aktivnim uhlim. A prefiltrujete. Pak normalne udelate macerat. Ted zalezi na vas jestli chcete mit jako lecivy a nebo jen ciry na piti... bud znova predestilovat a nebo jen prefiltrovat... ja jak jsem uz tady psal, tak si delam lih z ananasu a ten je pomerne hodne cistej a i ma vysoky vynos... udelam jednoduzse prepal (mam slusny pristroj, tak staci ten jeden na 70%) pak dam aktivni uhli a zaroven z filtraci tam uz rozmackam jalovec, ten se pomalu rozpousti a pridam trosku jedle sody. Pak jeste jednou prefiltruji, abych nemel pevne casti... je jemne zlatave zluty... jinak v knize nase rostliny v lekarstvi je napsano ze takto vylouhovany jalovec je vhodny proti zanetu mocovych cest. Konecne chlast, ktery i leci.:-))) ja ho pouzivam hlavne na nachlazeni 70% dostatecne desinfikuje krk a vune jehlici je celkem prijemna na dychani, nez v hube nejake prichute z nachlazeni.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 105.98 (?), 20.9.2007 19:19
Dobrý den. Prosil bych konkrétní radu. Chci si vyrobit 120L kotel a k tomu kolonu a mě by zajímalo jestli je lepší vyrobit kolonu patrovou a teď jaký průměr a jak vysoké jedno patro? těch pater si myslím bude stačit 5. A nebo kolonu náplňovou a také průměr a výšku. Vše na jeden přepal kolem 70%. Byl by někdo tak hodný a mohl mi poradit? Kdyby nechtěl radit všem tak na robatko33@seznam.cz mockrát děkuji.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 21.151 (?), 21.9.2007 10:46

Říkáte že si chcete vyrobit. Nevím jaké máte možnosti já dělám se sklem... Tak vám mohu říci jen to co bych dělal já... Na 120L kotel bych dal dvojitý deflegmátor o průměru 80mm kde by byl přívod na 40mm silnostěnou trubku. Deflegmátory by byly dva o delce něco přes 600mm a zase propojeny na vývod do chladiče... naplň bych nechal kuličky o průměru 10mm a nebo kroužky 12mm. Chladič pak se spirálou průměr 20mm a do pláště 70mm délka motané spirály kolem 1,5m tím bychom se dostali na přístroj, který by byl ještě přenosný a nemusel by jste používat nástavbu. Jinak by jste si musel objednat přístroj v aparaturách a ten vyžaduje už kovovou konstrukci. Také rozměrově by byl jiný... tohle by vám mohl uělat schopný foukač, pokavaď bude vlastnit pistolový hořák a malý soustruh do cea 8 000 Kc.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
oljitbur - (12) - 113.29 (?), 21.9.2007 13:56
Zdravím vás pánové  v diskusi na stavbu kolony, zjevně poprvé konkrétní návrh parametrů. Laická otázka a co když ne ve skle, ale třeba v mědi, (nebo)nerezi. Pak lze jít cestou jednoho ks. Vhodnější je dodržet navržený objem přes průměr, nebo jít na výšku... a co objem vařáku ten na to nemá zásadní vliv... Díky za radu.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 1.251 (?), 21.9.2007 14:32
Kotel se staví na objem, ale to co je nad ním se staví na průtok par.  Když nad kotlem bude kolona, výška kolony udává počet pater, šířka kolony udává rychlost průtoku par nahoru a tok kapaliny dolů.  Počet pater určuje teoreticky, kolikrát  pára z kotle zkondenzuje v kapalinu a zase se vypaří neboli kolik destilačních cyklů proběhne, ale při průtoku blížícímu se k nule.  Když se průtok  patrem zvětšuje, tak účinnost oddělení pára-kapalina klesá.  Radil bych dodržet zhruba  proporce objemu kotle  a průměru kolony podle profizařízení v pálenicích, kdy se dá čekat zhruba optimální rychlost průtoku kolonou při průměrně rychlém zahřívání kotle. Možná bych o trošku zvětšil průměr kolony pro kotel 100 - 200  litrů , pokud použiji nějako mininádobu na 20 - 30 litrů, nešel bych do průměru kolony pod určité minimum, které ale po 20 letech ze školy asi moc nedokážu odhadnout, nešel bych asi pod 10 centimetrů.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 30.90 (?), 21.9.2007 16:11

Nemohu sloužit. na radu jak velký deflegmátor, když by byl z mědi a nebo nerezu já pracuji se sklem a vím co jsem sem napsal. když jsem propočítával. Plochu deflegmátoru u firmy: destila Brno a u toho co vyrábím já došel jsem k tomu, že mají minimálně o 1/3 menší plochu a o 1/4 vyšší spotřebu energie na litr. Pišete o patrové koloně já znám jen 2 kolony co mají patra a to: provarová o průměru kolem 8cm a má snad 5 pater a pak Brunnovu ta jich má: 40, 50 a 60. Jen pro zajímavost 120L kotel to je už poloprovoz. Proto jsem doporučil zhotovení deflegmátoru z průměru 2x 80mm a v délce kolem 600mm a i hustší náplň, aby stik procházející páry byl dokonalejší a dokazala se lépe zbavit vody. Je fakt, že také bude záležet, kolika watíkama dotyčný pojede. Jestli si myslí že chce mít za 1hod. Už hotovo, tak mu tohle stačit nebude. Tohle je tak na 2, 5-3hod. provozu. Jen pro zajímavost vařím okolo 15-20L a deflegmátor mám 300x55mm a tech 70% tam mam na první přepal. Náplň kuličky průměr-9mm. chladič 12mm spirála délka 50cm a 2 předkuličky. Jeden šoumen si u mě objednal že chce 80% z nějákých turbo kvasnic a 20L hrnce. Udělal sem jen delší deflegmátor a to na délku, jakou jsem dělal na Moravu, k 50L kotly. Tenkrát se mě ptali jestli si mají vzít dodávku a já jim řekl, že bude stačit místo spolujezdce. Nevěřili, tak jsem mu řekl: dejte si teda pro začátek do kotle jen 30L do týdne jsem měl telefonát a tam že děkuje a když jsem se ho zeptal na prví pálení ?: měl jste pravdu teklo mi z toho přes 80% u 30L.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 45.90 (?), 22.9.2007 16:35
Díky za konkrétní radu. 120l - poloprovoz, já si myslím, že pod 50 l nemá cenu kvasit a v 120 l  kotlíku udělám i 50 litrů. Kotel se chystám udělat, myslíte, že je to moc? no budu to muset zvážit ale pod 70 l nejdu A plynový hořák prodávají na winumznojmo 12KW a dá se regulovat. Samozřejmě, že ze skla by to bylo super, jenže cena... a nerez mám zadara, takže je to jasná volba. Jen nerozumím "že mají minimálně o 1/3 menší plochu a o 1/4 vyšší spotřebu energie na litr"  to jako, když udělám deflegmátor řekněme s větší plochou dostanu se na větší úsporu plynu a větší procenta? Díky
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  46,  47,  48,  49,  50  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika