destilační přístroj



host - 40.98 (?)
17.8.2007 7:59

Mě osobně se podařilo sehnat přístroj na pálení od firmy Kebrček. Na stránkách firmy je i slušný popis na pálení, ovšem ve slovištině. Při troše snažení je ale docela srozumitelný. Kotlík 40L vychází asi na 400 - 450 EUR. Kotlíky různé velikosti 40 - 120L můžete koupit kdekoli po Slovinsku v obchodních domech Merkur v zahradním koutku. Vzhledem k tomu, že Slovinsko je členskou zemí EU, neměl by dovoz být problém.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
host - 166.22 (?), 30.9.2007 20:38
Teda teda jak to tu čtu tak možna prvni člověk co tomu tak trochu rozumí... ale formulovaní problemu, že zaleží na průměru vika na nadrži mě celkem rozesmál :) Každopadnně dokud to kvasi přeměňuje se to sladky na to co pak chcete vydestilovat, pokud jste narční a chcete aby to melo chuť tak tyhle zazraky se tam dějou během 1-4 týdnů po ukončeni kvašení podle druhu ovoce samozřejmě... pakliže to nechate déle sniží se lihovy vytěžek v tom nejlepším připadě, učitě se to ale zkazi - toto se netyka pana Jelinka a ostatnich kteří používají chlazené kvasné kontejnery :). Ovšem k chemikovi ktery chce nechavat kvas cely rok - takto se vyrabi calvados tedy nejdrive nechame kvasit mošt po 1-2 tydnech stočíme cidr a po roce pomaleho kvašeni vyrobíme calvados... kdo by řek že tak složitá věc se da napsat do dvou řadku...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 196.165 (?), 10.1.2007 10:06
pozor na to,kvasinky k růstu potřebují cukr,k dalšímu rozmnožení taky,takže nám curk spotřebujou.hrušky uhlídat to je maso,jabka jdou a švestky  v pohoda pa bř
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 229.3 (?), 24.12.2006 0:13
Pozdní sklizeň trnek a rychlý nástup zimy se projevil (předloni??) tím že mě "prochladly" trnky a qašení se zastavilo. Mezitím přestali pálenice pálit a tak mě nezbylo než qas zakonzervovat a na jaře opět problematicky qašení rozjet a trnky vypálit v době pálení letního ovoce. Rozhodně to nebylo ke škodě -kořalka super, ale úmyslně bych si to nelajzl. Myslím že je to docela risk. Měl jsem to v chladu kolem 0°C, uzavřené (tak aby to neexplodovalo) a občas jsem to zasířil kvůli desinfekci. NA ZDRAVÍ A.Z
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 168.167 (?), 5.1.2007 7:34
Kecáš .....Vyhláška 204/1993Sb. upravuje podmínky vývozu ocelářských výrobků.
Zájemcům o pravdivé informace doporučuji přečíst zákon č.61/1997Sb.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 166.20 (?), 5.1.2007 21:30
Odpoledne tu zase někdo psal, že se může doma pálit 15 litru na rodinu. Naštěstí to tu už není, zas nás chtěl někdo vyvést v omyl. Ipředešlá reakce je nato. Pálit se smí jen v pálenicích a to každý z vlastniho ovoce nebo ovoce které obdržel od svého zaměstnavatele jako naturální plnění. Je zakázané vyrábět etanol z cukru, to znamená že se kvas nesmí přicukřovat. Já si ale myslím, že nejméně v každém pátém domě na vesnici pálení proběhlo. Neříkám že dnes, ale od výstavby.   VašekB
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 15.172 (?), 5.1.2007 23:01
Jenom bych doplnil, že na jednu rodinu lze vypálit (se sníženou daní 133kč)30litrů 100% alkoholu .
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 63.165 (?), 7.12.2008 23:56

Když z někoho vypadne příšennost "přicukřovat", tak už pro mně není odborník.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 233.95 (?), 9.8.2019 12:01

Myslim že by to podle všeho měla být šestka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 40.98 (?), 17.8.2007 7:59

Mě osobně se podařilo sehnat přístroj na pálení od firmy Kebrček. Na stránkách firmy je i slušný popis na pálení, ovšem ve slovištině. Při troše snažení je ale docela srozumitelný. Kotlík 40L vychází asi na 400 - 450 EUR. Kotlíky různé velikosti 40 - 120L můžete koupit kdekoli po Slovinsku v obchodních domech Merkur v zahradním koutku. Vzhledem k tomu, že Slovinsko je členskou zemí EU, neměl by dovoz být problém.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 162.200 (?), 9.1.2007 13:36

Zdravím,

moc Vám všem díky za pomoc a rady, dám vědět, jak jsem dopadla a za kolik.

Mějte se fajn.

Soňa R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika