destilační přístroj



host - 151.252 (?)
18.6.2011 15:56

Koukám že jsou tu koumáci, kteří si doma chtěj vyrábět jen o něco lepší patoky než dostanou v krámě a u tamanů...

A přitom net je plný článků i www stránek o nutné přípravě-sladování obilí... ale to oni ne, voni furth k obilí řepný cukr)))

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
   Předchozí příspěvky  |  <  26,  27,  28,  29,  30  >   
                     
host - 243.82 (?), 12.6.2011 10:07

Se vším úplně souhlasím.Nejlepší pálenka na bylinkové likéry je ze žita a cukru.Neví někdo jak použít na zjemnění likérů glycerín???Prosím poradte hlavně dávkování aby jsme se ne pos... Díky!!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
j3david - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (188) - 242.174 (?), 12.6.2011 12:10
Ježišikriste to snad ne! Nevyrábějte prosím patok pálením z cukru který budete "vylepšovat" přidáváním dalšího svinstva. S dávkováním glucerinu můžu poradit jediné - nedávejte žádný.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6460) - 147.107 (?), 12.6.2011 13:00

Lepší je glykol, dávali ho rakušáci do vína, neblahé paměti.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 151.252 (?), 18.6.2011 15:56

Koukám že jsou tu koumáci, kteří si doma chtěj vyrábět jen o něco lepší patoky než dostanou v krámě a u tamanů...

A přitom net je plný článků i www stránek o nutné přípravě-sladování obilí... ale to oni ne, voni furth k obilí řepný cukr)))

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 201.101 (?), 2.11.2011 12:46

Nelze s Vámi souhlasit. Schválně jsem udělal vzorek kvasu - jablečný mošt a vzorek kvasu - jablečný mošt + 7% cukru, aby to všechno stačilo prokvasit a ve výpalcích žádný cukr nezbyl. Nehledě na to, že byl u cukrované zápary větší výnos, byla chuťově i vůní vynikající. Protože byla pečlivě destilována, jako ta bez cukru, byla bez jakýchkoliv následků druhý den. Podle mne je skutečně jediným důvodem skutečnost, že přidáním cukru se zvyšuje množství vyrobeného alkoholu, a tedy vyšší únik na daních. Cukr kvalitu nezhorší.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 176.36 (?), 3.11.2011 9:23

...únikem na daních by to bylo jen v případě, že destilujete v "Domatíně", tj. doma, a k "úniku" potom dojde i tehdy, když žádný cukr nepřidáte. Jinak máte pravdu, "rozumným" přídavkem cukru se kvalita (při pečlivé destilaci) nezhorší.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 233.16 (?), 25.4.2007 6:58
Dotaz na pana Vaška teoretika. Zajímal by mne váš názor na ředění ovocných destilátů. Jestli ředit a do kolika procent. A co se týká cukru, pokud se nepřidá do ovoce, které ho má málo/broskve/ destilát je čistě ovocný, ale moc se nenapálí.  Milan 
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 233.16 (?), 25.4.2007 6:25
 Ty 40 voltové ovocné destiláty co se prodávají v obchodech a není na etiketě napsáno meruňkovice, slivovice, hruškovice atd. jsou směsí lihu a ovocného destilátu- a to méně kvalitního. Jinak se v likérkách provádí odstranění zákalu vymrazením a následnou filtrací.Žádný bentonit.  Milan         
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 4.57 (?), 17.4.2007 16:06
pane Vašku, jste teoretik. kyselku v pálence jsem odstranil stejně jako kyselost ve víně - vápnem. trošku se zakalila, kal srazil bentonit. je to jednoduché - pravda je ve víně. z 250 LTR kvasu meruněk nateklo 18 ltr 52%. zásahem jsem ztratil 2 litry, zůstalo něco nad 15litrů. takže, věřte nevěřte, pálenka voní po meruňkách a chutná čistě - možná somelier by poznal, ale já ne, že proběhl nějaký zásah.
f.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 4.57 (?), 17.4.2007 19:08
a myslím, že vložená energie, i když jí bylo víc než je normou, se vyplatila, aneb, vylít 250ltr meruněk na hnůj je škoda. dobrých 15 litrů čistých...
uctivě, f.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  26,  27,  28,  29,  30  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika