destilační přístroj



host - 84.130 (?)
6.11.2012 8:19

Ano díval. Byly tam i některé opravdu pěkné „žánrové snímky“ (většinou ty, co byly o pálírníkovi Popcornu Suttonovi). Jinak při zhodnocení tohoto 6-ti dílného „hraného dokumentu“ (pominu-li různé hlášky od jednotlivých "herců") : trochu mi tam „neštimovala“ celková ekonomika pálení (při uváděných cenách) a jak jste uváděl, i ta doba mezi pálením. Tu bych v tomto případě spíše „přisoudil“ režii pořadu (spěchali s natáčením) a sestřich jednotlivých dílů by mohl být také lepší. Jinak myslím že v některém díle bylo naznačeno, že kvas již „pracuje“ 7 – 8 dní, a že bude potřeba jej vypálit.
Při zadání „moonshine“ do vyhledávače, narazíte i na stránky popisující historii pálení této whisky. Je tam i recepis napřípravu kvasu (to pro ty zvídavé) Stupně jsou sice ve stupnici fahrenheita, váhy v librách a objem v galonech, ale to se dá převést na SI jednotky.
Že by někdo u nás pálil v nádrži (o objemu kolem 3000 litrů) ve které předtím „dělal“ kvas, si nedovedu představit (i když by se to asi taky dalo provést). Já jsem příznivec spíše toho pálení v menších přístrojích a pro "vlastní potřebu", nikoliv "na kšeft"!!
Tak pro ty zvídavé lze podrobnosti nalést zde .

Celkově jsem bral "dokument" jako informaci, jak se to dělá, či dá dělat i jinak.

Zdravím Ljz.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
   Předchozí příspěvky  |  <  101,  102,  103,  104,  105  >   
                     
host - 84.130 (?), 29.10.2012 20:14

Proč zacházet tak daleko v čase? V USA (stát Viržínie) dodnes pálí "černou" whisku, zvanou "Moonshine", jen jednou destilací a naředěním na požadovanou (od překupníka určenou) koncentraci.

To snad ale v CZ nebude nikdo zkoušet, osvědčené metody by se měli dodržovat!!

Zdravím Ljz.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 45.252 (?), 31.10.2012 18:03

Ano, Lojzo, zřejmě jste se díval nedávno na stejný několikadílyný dokument na jedné placené TV stanici o černé velkodestilaci v USA. Myslel jsem že to hloupí filmaři blbě sestříhali či co, že hned ze sladového kvasu tekla hotová pálenka.(po odlití x desítek litrů předku) Ale že to tam valí opravdu, ale opravdu ve velkém v 3 000L nádrži vaří kvas a vyteče cca 300L jednodestilky pálenky... ale taky a to VELMI mě tam zarazilo, že vypálili z kvasu málo pálenky a proto hned do horkých výpalků ještě v destilačním kotli vysypali pytle cukru nebo kukuřičného sladu a to hned pálili znovu, nechápu, z cukru nebo sladu líh neteče... ale opravdu to tam tak ukazovali a komentovali...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 84.130 (?), 6.11.2012 8:19

Ano díval. Byly tam i některé opravdu pěkné „žánrové snímky“ (většinou ty, co byly o pálírníkovi Popcornu Suttonovi). Jinak při zhodnocení tohoto 6-ti dílného „hraného dokumentu“ (pominu-li různé hlášky od jednotlivých "herců") : trochu mi tam „neštimovala“ celková ekonomika pálení (při uváděných cenách) a jak jste uváděl, i ta doba mezi pálením. Tu bych v tomto případě spíše „přisoudil“ režii pořadu (spěchali s natáčením) a sestřich jednotlivých dílů by mohl být také lepší. Jinak myslím že v některém díle bylo naznačeno, že kvas již „pracuje“ 7 – 8 dní, a že bude potřeba jej vypálit.
Při zadání „moonshine“ do vyhledávače, narazíte i na stránky popisující historii pálení této whisky. Je tam i recepis napřípravu kvasu (to pro ty zvídavé) Stupně jsou sice ve stupnici fahrenheita, váhy v librách a objem v galonech, ale to se dá převést na SI jednotky.
Že by někdo u nás pálil v nádrži (o objemu kolem 3000 litrů) ve které předtím „dělal“ kvas, si nedovedu představit (i když by se to asi taky dalo provést). Já jsem příznivec spíše toho pálení v menších přístrojích a pro "vlastní potřebu", nikoliv "na kšeft"!!
Tak pro ty zvídavé lze podrobnosti nalést zde .

Celkově jsem bral "dokument" jako informaci, jak se to dělá, či dá dělat i jinak.

Zdravím Ljz.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 146.166 (?), 5.11.2012 14:44

Je to sice všechno pěkné ale bez teploměru na té stránce alembic stills

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 99.194 (?), 17.11.2012 18:22

Zdravím, můžu se prosím zeptat jaký máte názor na použití zavařovacího hrnce Professor ZVH301X jako kotle?

Samozřejmě originální termostat by byl vyřazený (nebo na max.) a celé zařízení by spínal laboratorní spínací teploměr za deflegmátorem.

Dalo by se použít originální víko nebo ne?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 241.205 (?), 18.1.2013 9:50

Dobrý den,
chtěl bych udělat vařák z varného kotle vojenské polní kuchyně. Jedná se, ale o niklový (na víku je označení ČISTÝ NIKL a hrnec je magnetický) nýtovaný kotel stejných rozměrů i tvaru, jako jsou běžně používané ty nerezové. Jedná se mi o to, zda vaření kvasu v niklové varně, nebude mít negativní vliv na konečný produkt ze zdravotnického hlediska. Může dojít k nějaké chem. reakci, která by zapříčinila obsah niklu v pálence?
Předem Vám děkuji za odpovědi.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 71.126 (?), 18.1.2013 20:45

Dobrý den, na rakouském vebu (ve fotogalerii) je zavařovací hrnec této velikosti několikrát použit. Někde vyrobili nové víko, u asi dvou bylo použito původní. Lze si to i prohlédnout!!!  Odkaz vám však nedám, musíte si to najít sám (asi by to byla "reklama"). Při zdruba 20-ti litrech "náplně" by vám to mohlo i fungovat. Co se týče "původního víka", je-li kovové a nesmaltované, můžete ho použít, jen musíte vyřešit jeho připevnění. I to je na tom vebu dostatečně vidět (musíte si stím dostatečně pohrát).

V česku tyhle "hrnce" používají někteří Homebrewáři (při zadání tohoto hesla do vahledávače, jistě najdete i web, kde je bližší rozvaha) k použití na vaření piva.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 169.36 (?), 2.2.2013 17:01

Dobrý den, jsem před koupí nerezového hrnce jako varnu.Překvapilo mě, že téměř všechny jsou z magnetické nerezi.Takže se snažím dopátrat, jestli je to vůbec vhodné na kvas kvůli reakci s kyselinami.Byl jsem přesvědčen, že pro potravinářské účely musí být jen nemagnetická nerez. Víte někdo o tomto více? Děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 45.252 (?), 2.2.2013 21:24

Mám nemagnetickou nerez z aukra. Nekroduje ani po letech s kvasem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 9.22 (?), 27.4.2013 11:27

má někdo prosím zkušenost s tepeln.roztažností-konkr.v nerez 40mm trubce vysoustružená vložka z teflonu, na skleň.zábrus 29/32 -  cca 4 cm dlouhá-jako těsné uchycení svislého skleněného chladiče.díky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  101,  102,  103,  104,  105  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu8:34
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika