destilační přístroj



host - 1.251 (?)
1.7.2007 14:47
Jestli o ty lízátka do kvasu stojíte, zkuste to povařit. S pěnou, která při varu bude vznikat by se většina těch nežádoucích látek měla odstranit  pryč. Případně po filtraci pěny bych tam za varu nasypal nějaké pomleté dřevěné uhlí, to by mělo zase něco na sebe nachytat a po vychladnutí není problém to uhlí odfiltrovat přes látku.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
   Předchozí příspěvky  |  <  36,  37,  38,  39,  40  >   
                     
host - 1.251 (?), 1.7.2007 14:33
Na flaškách je obsah alkoholu ve víně uváděn obvykle od 11 do 14 %. Myslím, že to je koncentrace, kdy se už kvasinky nemnoží. Vinaři potom umí zarazit kvašení tím, že kvasinky odfiltrují a víno síří SO2.  Jak se víno otevře, SO2 uniká a napadají tam kvasinky ze vzduchu - víno dlouho otevřené kolikrát začne znova kvasit. Ale už nic moc dalšího o tom nevím, na víno nejsem žádný odborník.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 4.57 (?), 29.6.2007 21:18
Tak jsem rozpustil po delší době ty lízátka (nikdo je nechtěl), a je z toho pěknej humus., voi voni do toho dávají nějakej tuk, co teď plave nahoře, to by se dalo sebrat, ale ten smrad... spousta  chemie a blebleble. Vyleju to do pryč.

Jinak chutná.

Té pověře s mědí a játrama nevěřím.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 27.151 (?), 30.6.2007 21:53

Nevim, jak je to s normama v EU a pridavani lihu do cistych palenek, ale tady se tohle urcite nedodrzuje. Tady na normalnim chlastu je napsano vyrobeno ze 70% svestek a jinak o prokvaseni na 18% a vice jsem neslysel. Naposledy co jsem zaslechl, byly nejake turbo kvasnice a ty dokazaly na 16% alkoholu ale maji rychle kvaseni ty jsem zaznamenal u jednoho cloveka, ktery dela v norsku a pak jeste jeden mi o nich povidal. Jinak je pravda, ze portske vino, je na 18% i vic, ale sami dobre vime, jak se toho dosahuje, ze do nakvaseneho vina se prida korala. Ostatne v pribehu o vzniku portskeho je to jasne vyliceno.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 27.151 (?), 30.6.2007 22:01
No, kdyby ta med byla tak v pohode, tak by se pouzivala i jinde, jako chladic, ja jsem nikdy nevidel, ze by se v lekarstvi pouzivaly destilacni pristroje z medi, ani na vyrobu destilacni vody. Medene chladice vznikly z nouze jsou pomerne jednoduce a i dostupne. Ani nerez neni nej, take reaguje. Jen si dejte do ust kus medi a nebo nerezu sami poznate, jak se chova docela neprijatelne v tomhle prostredi ani pri skousnuti se zuby to neni nic prijemneho. No a sklo? Bez reakce...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311), 1.7.2007 13:41
Takže něco k té mědi.
Do 70. - 80.  let se v medicíně destilační přístroje z mědi vyráběly.  Ještě když jsem chodil do školy, na mikrobiologii nás učili, že z měděných destilátorů se nesmí brát voda na výrobu kultivačních půd. Některé bakterie jsou totiž enormně citlivé i na stopy mědi, které v nepatrném množství do vody při destilaci proniknou a na takovýchto agarech špatně rostou.  Chladiče z mědi vytlačily skleněné a nerezové zejména kvůli rostoucí ceně mědi, která v jiných oborech nemá adekvátní náhradu (elektromotory, vodiče, klempířina).
   Měď je stopový biogenní pvek, který potřebuje lidský i rostlinný organizmus k některým biochemickým reakcím metabolizmu. Toxické jsou ionty mědi  až ve vyšších dávkách. Pokud si loknete vody na venkovním betonovém koupališti nebo pojíte pár hroznů z dobře ošetřeného vinohradu bordeauxkou jíchou, Championem či Kuprikolem, spolykáte více ionizované mědi, než kdybyste olizoval měděný chladič řadu let. Uvolňování iontů z kovové mědi je totiž minimální, ostatně výrobky a stavby z mědi patří k nejtrvanlivějším.
   Jedovatost mědi pro játra ale má svůj reálný kořen. Existuje totiž (poměrně vzácná) nemoc - hepatolentikulární degenerace - tzv.  Wilsonova choroba, jejíž podstatou je porucha odbourávání a vylučování mědi. Ta se pak usazuje v oční čočce a v játrech, které obojí poškozuje.
   Nepříjemná chuť v ústech při kontaktu s některými kovy je dána jednak tím, že sliny působí jako slabý elektrolyt, navíc amalgámové plomby tvoří s některými kovy přímo elektrický článek. Ostatně, pocit dotyku hliníkové vidličky na zaplombované stoličce není nic příjemného. Popsané by ovšem nemělo platit o nerezu. Já osobně při jídle  příborem z nerezu žádné špatné chutě nepociťuji.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 250.203 (?), 11.8.2007 11:43
Mohu potvrdit, zvláště plomby z amalgámu se zinkem vytvářejí při kontaktu (měď - sliny - zinek) slabý elektrický článek.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 1.251 (?), 1.7.2007 14:47
Jestli o ty lízátka do kvasu stojíte, zkuste to povařit. S pěnou, která při varu bude vznikat by se většina těch nežádoucích látek měla odstranit  pryč. Případně po filtraci pěny bych tam za varu nasypal nějaké pomleté dřevěné uhlí, to by mělo zase něco na sebe nachytat a po vychladnutí není problém to uhlí odfiltrovat přes látku.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 15.66 (?), 4.7.2007 19:21
Tak uz mi kvasy pres 40 l ananasu. Zitra setrast aspon pres 20 kg visni a kdyby byl nejaky strom se svestkama, pak bych byl OKi. Uz je nejvyssi cas, jsem ale uplne na suchu. Uz nemam ani lih na propolis na alergii. Takhle jsem jeste nikdy nedopadl...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 2.142 (?), 4.7.2007 23:24
To je ale dost drahý kvas co?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 15.66 (?), 5.7.2007 1:41

Jo je, ale jeho vynosy jsou vetsi nez u svestek. Skoro o 1/3 nakape vic a ta kvalita se neda srovnat. Rekl bych ze je idealni a dost cistej. Nekdy se da sehnat v akci i za 10 Kc a na zalozeni mi staci kolem 8-mi kusu + voda s cukrem 15 l (delam to jako vino a pouzivam jen tekute, po vykvaseni pak prihodim dalsi dva a proces znovu opakuji). Jinak je dobrej na piti s citronem a soli (nechavam ho na procentech to je kolem 70% a to jen po vycisteni a pridani sody). Jeste jsem nesel pod 2 l, ale vetsinou z toho dostanu 2,5 l vyjimecne i 3 l. To si myslim, ze nema chybu. Naklady jsou pak kolem 200 Kc.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  36,  37,  38,  39,  40  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika