Cudny proces palenia



host - 139.207 (?) 
28.7.2019 22:41, zobrazeno: 2145x

Zdravim vas paliciari.

Zaobstaral som si jednostupnovu palenicu z madarska http://www.pankapalinkafozo.hu/products ta druha LUX. 

Dnes som po prvý krat palil a vsade sa pise že je tam dokap a este že treba stupnovist pustat po urcitu hladinu. 

Ale mne to od zaciatku islo na 75° a po hodine-dvoch 72° alk pri 93-96°C a tam to aj koncilo. Proste po cely cas isla 72-ka, až to prestalo kapkat. Potom som to este vypeckoval na nejakych 99°C ale potom isla iba taka slabo alkolickova voda.

Kde bol ten dokap a preco neklesala stupnovitost?

Co hovorite na masinu, je to dobre?

Ma ju niekto?

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
   
host - 0.34 (?), 29.7.2019 6:37

Je to kolona

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 19.119 (?), 30.7.2019 0:03

Vždy mne udiví, když si někdo pořídí přístroj o kterém nic neví, nezná principy destilace (jak obyčejné, tak na rektifikační koloně) nepřečte si ani návod na obsluhu a myslí si, že hned z něho bude "mistr světa". Pak brečí na netu, honem všichni mi pomozte, poraďte a hlavně ať se nic nemusím učit.

Každý přístroj je trochu jiný, co se týče rekt.kolon mají svá pravidla obsluhy a jejich nedodržením většinou vše pokazíte. Chce to cvik, pokoru se něčemu naučit a hlavně trpělivost se stím přístrojem seznámit, naučit se sní zacházet. Na dálku nelze nikoho naučit s příslušnou aparaturou zacházet. Je to na vás, se s ní naučit pracovat.

Tož asi tak.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 17.24 (?), 30.7.2019 11:46
Ďakujem za reakciu. Ono to funguje ale niesom si istý s výsledkom destilátu. A nechcem to hneď úplne pokaziť. Chcel som aspoň nejaký nastrel od čoho sa odpichnúť. Samozrejme nečakám že mi to niekto predostrie ako na tanieri. Myslel som že keď to je fórum o tom tak by tu bol ochotný poradiť. Asi ako na to a na ostatne už budem musiet, podľa konkrétneho aparátu, prísť sám a vyladiť to. Tak teda idem na to. Dúfam že to robím dobre.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika