Čo s pálenkou nižšej kvality



host - 172.9 (?) 
22.1.2017 16:45, zobrazeno: 6383x

Zdravím 

Tak trocha som upratoval pivnicu, a ponachádzal som tam rôzne fľašky domácej pálenky rôznych druhov (väčšinou jablko a hruška). Nieje to moja pálenka sú to väčšinou flašky ktoré som dostal od známich za posledných cca možno 10 rokov. Sú to pálenky nižšej kvality ale nemožno ich zaradiť do kategórie,,hovnovice". Navyše mám podozrenie že zopár z nich sú silne preriedené vodou. Kedysi u nás býval manželkin brat (notorik) ktorý keď nemal peniaze na alkohol tak si odliať z mojho a doliať vodou.  Mal som všetky tieto flašky nachystané na vyliatie ale jeden známy mi radil aby som to nalial do kvasu, že on tiež do kvasu nalieva pálenku ktorá mu nechutí. Chcem sa opýtať, má to nejaký zmysel? O týžden idem páliť jablká cca 400 litrov kvasu. Mám to skúsiť tam naliať alebo to radšej vyliať do záchoda Resp kolko toho naliať na 400 litrov kvasu (mám toho cca 10 litrov) 

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 22.1.2017 17:31

Jsou tu podstatně větší odborníci přes pálení. Já bych to do kvasu rozhodně nelil. Chcete mít snad destilát ze svých jablek a nejste-li notorik jako švagr, záleží Vám snad na kvalitě a čistotě. A přidaný líh nejistého původu jistě zvýší výtěžnost, ale těžko chuť po ovoci či aroma. Navíc, pokud byste pálil sám, mohl by přídavek etanolu mít jistý technologický smysl. Jestli se ale chystáte do pálenice, kde veškerý získaný alkohol zaplatíte (a podruhé zdaníte), pak v tom nevidím žádný smysl.
    Vylévat pálenku do záchodu je jistě škoda, určitě se dá najít lepší řešení (rektifikovat jako lutr, vyrobit likér, atd).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 234.82 (?), 23.1.2017 11:56

Tak jak píše p.Vysloužil.
Jen já bych do běžného, běžného, ne extra kvalitního výběrového kvasu, ty staré zvětralé nebo zředěné destiláty použil. Ale jablkovici k jablkům, hruškovici k hruškám apod.
Teda pokud by to nebyly vyloženě smradlavé patoky.

Rafael.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 54.241 (?), 23.1.2017 12:23

Svého času jsem cosi podobné použil do autoostřikovačůsmiley Bylo zajímavé sledovat, jak se při parkování chovali lidé (ne ženy) kolem: U marketu chodili jak bez duše, s frňáky k nebi vytrčenými, v zástavbě RD zase hledali kde se kouří z komína...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 66.14 (?), 6.2.2017 11:26
To ja poznám jedného a on dával do ostrekovaca ten odpad - metylalkohol. To bol tiež dobrý záhul keď čistil sklá. Pýtal som ho keď mi pálili v oficiálnej palenici ale nechceli mi to dať. Rád by som vedel čo s tým robia.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
pata - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (109) - 54.251 (?), 8.2.2017 2:27

„cca možno 10 rokov“
Desetiletá hruškovice přeci nemůže být špatná. Za ty roky by už měla krásně uzrát…. Nebo to byla ho…..ce?
Doporučuji naředit zhruba na max 50% a přidat aktivního uhlí. Na 3 litry ½ kg. Za měsíc přefiltrovat a máte výbornou surovinu na výrobu likéru či ořechovky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 236.138 (?), 8.2.2017 9:17

K úkapu nemá obsluha v pálenici přístup. Shromažďuje se ve speciální nádobě do které mají přístup jen celníci. Po stanovení objemu úkapů se vypočítá daňová úleva a úkapy se zlikvidují asi do odpadní jímky. PŠ

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 137.110 (?), 20.10.2018 21:43

Jo pan Švarc to ví nejlíp...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika