borovička



host - 151.203 (?)
9.2.2008 23:19

Ano a velmi rychlý. Zajdu do obchodu, koupím, přeliji do své flašky a jak mne sousedi chválí.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
host - 180.54 (?), 9.2.2008 20:07, zobrazeno: 27624x

Máte někdo recept na domácí borovičku?

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 151.203 (?), 9.2.2008 23:19

Ano a velmi rychlý. Zajdu do obchodu, koupím, přeliji do své flašky a jak mne sousedi chválí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 74.63 (?), 27.2.2008 13:06

Vtipná odpověď. Je vidět, že i zde se dá zasmát a ne jenom kritizovat, jak je to bohužel v jiných příspěvcích.

M.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 206.21 (?), 21.9.2011 21:44
Vyrábím si docela solidní průtahovou borovičku prostě tak, že do lahve s čistou pálenkou - hodí se nějaká velmi málo aromatická - vhodím několik kuliček jalovce (dá se i koupit v lékárně, drogerii, či jako koření v potravinách). tip je v tom, že se musí macerovat minimálně několik týdnů, optimálně okolo 3 měsíců. Barva je zlatohnědá, vůně i chuť výrazná, jen někdy podle druhu jalovčinek trochu specifická příchuť.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 174.8 (?), 22.9.2011 11:09

Vyrábím si docela solidní průtahovou borovičku... obávám se, že jste tento postup nesprávně zařadil. To není "průtahová" borovička, to je pouze "macerát" z "bobulí" jalovce. Nemám nic proti Vašemu postupu, ale "průtahová borovička" se vyrábí destilací lihu, kde odcházející páry alkoholu prochází přes vrstvu jalovcových bobulí a následně v chladiči kondenzují. V parní fázi odebírají z jalovce aroma a některé "oleje", typické pro borovičku. Průtahová borovička je jemnější než pravá borovička, která se vyrábí kvašením jalovcových bobulí a teprve potom destiluje.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?), 22.9.2011 17:24

Myslím, že průtahová borovička se tak složitě nedělá. Kuličky jalovce se naloží do směsi lihu a vody a vzniklý macerát se předestiluje. Alespoň Jelínek to tvrdí na svých stránkách:

Průtahový destilát z plodů černého a červeného jalovce patří již více než sto let k tradičním výrobkům vizovických palíren. Při výrobě průtahového destilátu není na rozdíl od běžného destilátu destilován ovocný kvas, ale nezkvašené jalovinky ve směsi lihu a vody. Tato směs je protahována destilačním zařízením – odtud průtahový destilát. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 127.23 (?), 17.6.2019 19:42

Já si dělám takovou,,falešnou'', ale je výborná když se hodně proleží.

Stačí koupit vodku 1L o ideálně 40%  alkoholu (klidně víc).

Dám do flašky s vodkou asi 150 g jalovniček (bobulí z jalovce) a nechám to luhovat při 30 - 35 °C minimálně 3 měsíce (já osobně nechávám 6 - 7 měsíců), zde platí čím dělé tím lépe, takže když to v tom necháte i rok tak se nic neděje, ale to pak doporučuje tak kolem toho 4 - 5 měsíce a poté v 10 měsíci ty jalovničky vyměnit za nové (dají se koupit všude, ale já si je raději natrhám na podzim když jsou čerstvé.

Pokud použijete opravdu hodně kvalitní vodku (cena kolem 500 - 1000 Kč), nejlépe nějaké ukrajinské nebo finské. To do sebe kopnete a nebudete vědět kam se to podělo a co je na tom nejlepší? Nebolí pak ráno hlava.

Já si dělám takhle borovičku už asi 5 let a všichni mi ji chválí. S tou kvalitní vodkou to opravdu chutná jako borovička.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 243.67 (?), 27.8.2019 11:06
U nás v Bielych Karpatoch v dedinke Lednica pálime "borovičku" v ovocinárskej pálenici. Robí sa to na konci sezóny, keďže borievky maju v sebe oleje ktoré znecistia trubky a ten kto by pálil po mne hrušky alebo slivky, by mal oálenku znehodnotrnú borievkovou arómou. Do pálenice som doviezol 250 litrov jablčného kvasu a po naliatí do kotla som k jablčnému kvasu pridal 750 gramov borievok pomletych na mlynčeku na mäso, borievky som zbieral na jeseň, po prvom mraze. Výsledný produkt je jablkovica s vyraznou chuťou a vôňou borievok. Nieje to průtahová ani rezaná borovička ale pitelné je to viac než dosť 🙂
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika