Becky na kvas



   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
            
host - 238.154 (?) 
14.1.2013 7:30

Dobrý den! Já to řeším následovně: ovoce nechávám kvasit v bečkách o objemu 120litru. myslím, že jsou ideálně vysoké, tzn, kloubouk nemá zbytečně velký průměr. A na přepravu do pálenice mam ještě menší nádoby, do kterých odeberu polovinu kvasu, aby se s ním lépe manipulovalo. H.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
               
host - 157.7 (?), 14.1.2013 8:14

Nikdy nenakládám na vozík plnou bečku. Záda mám jenom jedny. Vždy musím mít jednu prázdnou bečku navíc. Takže prázdnou bečku na vozík, kyblem přelít kvas z plné bečky do prázdné, vyprázdněnou bečku na vozík, a furt dokola. Důležité je dostat v pohodě na dno bečky při umývání. Z tohoto důvodu se mě zdají být ideální 120 L.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 108.223 (?), 14.1.2013 17:12

Vďaka za reakcie, je to presne ako píšete. Dnes som si to vyskúšal aj sám presne na uvedených sudoch. Viezol som príbuznému do pálenice kvas, mal to v 120 L sudoch. Na zemi sa s tým dalo v pohode manipulovať, vyložiť na auto a zložiť bol už trochu problém, ale šlo to. V pálenici boli aj väčšie, asi 150 L a aj tie 220 L. Skúsil som s tým pohnúť a to už by bolo len trápenie.

Takže kúpim tie 120 L

Braňo

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 18.68 (?), 14.1.2013 8:32

Dobrý den. Toto jsem řešil před několika lety. Zakoupil jsem vinařské kádě, které jsou z potravinařského plastu a mají spolehlivé víko. Obsah dle výběru, sám mám 100 a 120 litrů. Jdou na vozík naložit ve dvou chlapech, ale když jsem sám, dělám to stejně jako ostatní, že to prostě nakýbluju do prázdné kádě, kterou dám předem na vozík. Co se týká kvasného uzávěru, to u sebe považuju za zbytečné. Kádě naplním ovocem, zakvasím kvasinkami, položím víko a když jedu za čas na pálení, v kádích je jen kapalina, ani náznak tuhé složky. Umývání zcela bez problémů, stačí voda a obyčejný rýžový kartáč. Neměnil bych. Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 45.252 (?), 14.1.2013 15:59

Čím větší bečky, tím lépe pro kvas. Ideální jsou 220L a více. Všude to ostatně píší, že v malých bečkách kvas prokvasí špatně a teče pak až 30% méně. A opravdu od té doby co kvasím v 220L, mám vždy výtěžnost min. 10:1 ale i až 10:1,4!!!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 108.223 (?), 14.1.2013 17:19

Omylom som pridal reakciu o dva príspevky vyššie. Teda s tým objemom 120 L ako zlatý stred súhlasím.

Ale ešte ma zaujíma ten kvasný uzáver. Urobiť ho alebo nie? Je to až tak dôležité? Mám predstavu, že by som spravil do dekla dieru, vložil hadicu, utesnil. Druhý koniec by som dal do kýbla s vodou. Alebo sa s tým netrápiť?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 115.132 (?), 14.1.2013 17:56

Netrápit se. Na bečku s kvasem dávám přes vrch plachetku, kus nějakýho prostěradla, klidně preloženou nadvakrát a přitáhnu gumicukem aby na kvas nemohly octomilky. Víko nahoru většinou jen položím. Po dokvašení lze i s citem uzavřít ale aby mohl zbytkový CO2 ven ale mušky dovnitř ne. Pokud nemám možnost již vykvašený mač nechat zpracovat v pálenici ihned po dokvašení, dávám navrch koláče v sudu ještě fólii proti přílišné oxydaci vršku kvasu, před odvozem do palírny ještě tmavou část koláče odstraňuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 77.76 (?), 12.6.2013 11:13

Mám barel 250 litrů, další 60 a ještě jeden 45 litrů. Octomilky ani jiné mouchy neřeším, pokud kvasí, CO2 je udrží stranou, dokvasí-li, jede se pálit.

Jednou jsem se tahal do/z auta s cca 140 litry kvasu a nikdy víc! 60 l. barel ny cestu je tak akorát.

Pro středočechy bych ještě doporučil pálenici ve Zderazi, super chlapík a ví, o čem mlluví! Super špendlíkovice i hruškovice!!!

hasmic!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 31.134 (?), 12.10.2013 11:52

Chcel by som sa spýtať či používate na kvas aj sudy z recyklovaťelného HDPE ktoré nemajú potravinársky atest.Konkrétne mám na mysli zelené 120 a 220 litrové vyrobené v Maďarsku ktoré sú minimálne o polovicu lacnejšie.  Stano

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika