Archivace slivovice



vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?)
23.4.2019 21:27

Zhruba před 35 lety jsem dělal totéž. Láhve jsem zašpuntoval zátkovačkou, zavoskoval pečetním voskem a když byla láhev se závitem, přidal jsem i plechové víčko. Láhve byly uskladněny nastojato ve vlhkém sklepě spolu s ovocem. Víčka se vesměs rozpadla, pečetní vosk se nezměnil, špunty šly překvapivě snadno ven, při neopatrném nasazení vývrtky někdy dokonce zapadly do lahve. Dnes bych použil lahve na víno se skleněnými víčky (mají je např. Sauvignony od Znovínu). Taky suché a méně agresivní prostředí - sklep se každoročně sířil.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
pupkoun - (3) - 149.5 (?), 23.4.2019 18:40, zobrazeno: 2042x

Chtěl bych požádat o radu. Budu v nejbližší době uskladňovat slivovici z roku narození syna (vloni) a předpokládám, že mu ji dám až se bude ženit. Takže bych potřeboval, aby vydržela cca 30 let v co nejzachovalejším stavu u nás ve sklepě (je tam konstatní teplota, tma a není tam příliš vysoká vlhkost).Zatím byla jen zašpuntovaná korkovou zátkou a mám v plánu ji zavíčkovat hliníkovým šroubovacím uzávěrem a zakapat voskem ze svíčky. Chci se zeptat, zda byste takový postup schválili, nebo případně doporučili jiný postup? Děkuji za případně rady a podněty.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 23.4.2019 21:27

Zhruba před 35 lety jsem dělal totéž. Láhve jsem zašpuntoval zátkovačkou, zavoskoval pečetním voskem a když byla láhev se závitem, přidal jsem i plechové víčko. Láhve byly uskladněny nastojato ve vlhkém sklepě spolu s ovocem. Víčka se vesměs rozpadla, pečetní vosk se nezměnil, špunty šly překvapivě snadno ven, při neopatrném nasazení vývrtky někdy dokonce zapadly do lahve. Dnes bych použil lahve na víno se skleněnými víčky (mají je např. Sauvignony od Znovínu). Taky suché a méně agresivní prostředí - sklep se každoročně sířil.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 149.5 (?), 27.4.2019 13:35

Díky za reakci. Myslíte, že ty hlínové víčka vydrží? Přeci jen. říkám si, že výpary ze slivovice by to mohly narušit. Korek se mi moc dávat nechce, z toho důvodu, že je porézní. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 27.4.2019 15:48

Hlínové nevydrží, hliníkové asi ano. Mně ve vlhkém sířeném sklepě ani ty nevydržely.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika