Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Ke kvasu: Že přestal bulkat za tři dny, bych přisuzoval netěsnostem. (Jediné sudy které těsní spolehlivě, jsou s kovovou obručí a neporušeným těsněním v drážce.) CO2 pak uniká přednostně tam, kde nemusí překonávat odpor vodního sloupce v bulkátku. Je málo pravděpodobné, že by kvašení ustalo po třech dnech. V tomto stadiu je promíchání kvasu vhodné, prospěje množení kvasinek a jde zhruba poznat, jestli je v pořádku. Kvas šumí, je vidět jestli kvasí. Teplotu jste měl dobrou, osobně nemám dobré zkušenosti s teplotami pod 18st., i když se dosti doporučují. Myslím, že Vám to normálně vykvasilo. Zbytková cukernatost také není tragická, obzvlášť když jste přidal cukr. Měření je jen orientační, množství alkoholu ho dosti zkresluje. Přítomnost alkoholu po dokvašení jde ověřit ohříváním trochy kvasu v hrnku a zapálením výparů. To jste měl zkusit.  Pokud tam líh je, ale nejde vydestilovat, je problém jinde. To bude nejspíš Váš případ.
K aparátu: Je k nezaplacení mít na kotli průhledítko, kterým je dovnitř vidět. Některé kvasy velmi pění, jde to pak lépe uhlídat,  ať kvas nepřeběhne. Myslím, že Vy byste tam uviděl to, že se tam nic neděje. Kvas v kotli musí vařit, (!), jinak neodcházejí páry a nemá co kondenzovat. Ke konci první destilace se v kotli vaří už jen voda, se zbytky lihu, teploty při ukončování bývají běžně 98st. Když vše funguje, není to třeba vůbec měřit, konec 1D se určí podle lihovitosti vytékajícího lutru.  Z uvedeného vyplývá, že stroj, který není schopen předestilovat vodu, není použitelný.  Jak napsal kolega Tom, voda v plášti je špatná cesta. Souhlasím.  Plášť s vodou tlakovat, bych u amatérských konstrukcí nedoporučoval.  Olej jako náplň taky né. To je pak kolem smradu jako v rafinérii, navíc horký olej je velmi snadno zapalitelný.  Jediné, co bych poradil, je slaná voda. Nasycený slaný roztok. V horké vodě rozpouštět sůl, maximum co se podaří. Bod varu pak stoupne na tuším 108st, funguje to spolehlivě. S agresivitou té soli ke kovům třeba počítat, ale není to zase tak strašné, že by to hrnce rozpustilo po několika destilacích.  Určitě je lepší, když ta náplň obaluje vařák i kolem stěn, alespoň částečně, než když je jen ve dnu.
Myslím, že toto je celý Váš problém, ta nízká teplota v kotli, do něhož se přes vodní plášť  (asi o malé ploše) nedá předat více energie od hořáku.  Něčím nehořlavým zaizolovat stěny vařáku by také trochu pomohlo, ale jen jako dolněk k tomu slanému roztoku.  Jiného mě nic nenapadá, co byste mohl jednoduše vyzkoušet. Řekl bych, že až se Vám podaří v kotli přivézt k varu vodu, bude po problému.  Pokud se něčeho doberete, napište výsledek.    S pozdravem Paličům zdar.       Rosťa

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 17 a číslo 15.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika