Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Zkoušel jsem to s Refraktometrem stupnicí 0 až 90% a nikdy jsem nic kloudného nenaměřil.

První pokusy ukázali třeba 22/23% což je samozřejmě holí nesmysli.Tak jsem si říkal určitě je rozhozený a je jej potřeba kalibrovat. První pokus kalibrace byl neúspěšný.Druhý už jsem byl chytřejší a vzorek jsem vzal z více lahví, již naředěného alkoholu na 52% a přeměření lihoměrem.Poté mi to již sedělo a refraktometr byl zkalibrovaný.

Opět jsem vyzkoušel měřit kvas a opět hodnoty vysoké. Tak že k ničemu. Dle mého názoru jej ovlivnuje zbytkový cukr a nezkvasitelné cukry.

Pro orientační měření jej stále používám. Už jsem si trochu zvykl vždy odečítám cca. 10 až 11 % tak že když naměřím 16% alkoholu jako by tam bylo 5/6% alkoholu. 22% joko 11/12%. Pro malou orientaci OK  

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 13 a číslo 18.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika