Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

tak ako som písal - aj mne raz kvas takto zvláštne zosmradol - bol to moj prvy kvas a kamarat poradil -  DOBRÝ KVAS MUSÍŠ MIEŠAŤ - tak som pomiešal... očividne stačilo raz, potom už miešať nebolo treba lebo kvas už nebol dobrý... Chytil taký smrad, ktorý prešiel do destilátu -len v destiláte ro už nebolo cítiť vo vôni ale v chuti. Vôňa bola super, a okrem tej miernej pachute aj chuť - bola to jablkovica so starými malinovými a ríbezlovými lekvármi ktoré jej dodali velmi príjemnú zamatovú chuť a ovocnú vôňu. Nikomu tá pachuť nejako zvlášť nevadila, naopak každý chcel naliať z TEJ VOŇAVEJ... Asi po štyroch rokoch z nej zostalo len 3-4 deci ´ktoré som šetril, ale teraz po ďalších dvoch rokoch z toho malého objemu asi vyprchalo dosť alkoholu (na chuť je podstane slabšia liehovitosť), vyprchala- stratila sa aj tá príjemná ovocná vôňa a viac vystúpila tá pachuť z toho pomiešania. Pre mňa z toho vyplynulo niekoľko ponaučení:

  • kvas odvtedy nemiešam,
  • ak by mala pálenka nejakú pachuť, tak radšej by som nariedil na vyššiu liehovitosť aby liehovitosť prekryla prípadné pachute,
  • ak sú k dispozícii staré džemy, kompóty alebo aj čerstvé aromatickejšie ovocie tak je vhodné ich pridať do jablkového kvasu pre aspoň jemné ochutenie a vôňu inak chuťovo nevýraznej jablkovice
Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 14 a číslo 20.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika