Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Jestli to bylo na mě, tak po mnoha praktických, někdy i nepraktických pokusech, vyhrál jednoznačně jednoplášť bez míchadla!
*
Ale samozřejmě záleží na každého místních podmínkách a prioritách.
U mě to byly tyto:

-V jednoduchosti je síla
-Čím sotisfikovanější aparát tím více problémů a v různých směrech náročnější obsluha
-Co se zkazit může, to se zkazí a samozřejmě v době kdy je to nejméně vhodné a způsobí to co nejvíc problémů
-Skladnost, úschova, konzervace, čištění
-Použitelnost i pro jiné účely - zavařování, sterilizace, domácí porážky, vaření piva, parní odšťavňování
*
Anebo jinak:
-Neměl jsem nikdy potřebu vařit jablečné nebo hruškové "velmi husté mačky", jen mošt z nich.
-Neviděl jsem žádný důvod mixovat ostatní suroviny do kašovité konzistence která vždy způsobí neschopnost žádné separace a připaluje se. Stačí je jen jemně podrtit. A v některých specifických případech doředit vodou a přicukřit.
*
M.j. dost podstatná věc pro mě byla likvidace výpalků. Tak jsem si vymyslel, a všude možně to po celoživotních zkušenostech propaguji:
Jednoplášt́ bez míchání, ohřívaný po celé své užitné výšce spalinami. Na dně "něco" jako vějíř na napařování knedlíků a na něm postaveny koše sešité z nerezové tkaniny. Ty fungují jako parní odšťavňovač, ten horní je procházen jen párami, a kolem toho spodního, i pod ním a kolem je dost tekutého podílu efektivně přenášejícího teplo a zabráňujícího připálení. Jak na dně, tak i na bočních ohřívaných stěnách.
Ke konci destilace, ale hlavně při vypouštění vařáku se ty koše, nebo ta sestava, chová jako nějaký "parní lis"...
Tekutá složka kolem jich se dá velmi jednoduše stáhnout, vypustit, vylít do kanalizace apod., a uvnitř zůstane jen tuhá, až překvapivě tuhá, část výpalků...
*
Za úvahu, uvážení, možná stojí i to, ale já si to nějak potvrdit neumím a ani pár profesionálních ovocných paličů taky ne, jestli má nějaký význam když přes tuhou část kvasu procházejí jen alkoholické páry. Když jen neplavou nebo jsou ponořeny v lázni.

Napadlo mě to proto, že u některých Rp. při výrobě průtahů, resp. likérů za tepla vyráběných je velký rozdíl u některých ingrediencí kde jsou umístěny:
Zda volně plavou, nebo jsou zatíženy v lázni nebo umístěny v koši nad hladinou.

Máte někdo k tomu nějaký poznatek, zkušenost, přečtenou vědomost?

Rafael.

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 12 a číslo 18.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika