Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Otázku kvalita vs. kvantita som si nikdy nekládol - vždy pre mňa bola prvoradá kvalita a ZHODNOTENIE nadúrody jabĺk. O mizernú jablkovicu nestojím, skôr mi ide o to aby som mal dobrý produkt ako výsledok práce celej rodiny na prípitok pri rodinných oslavách a posedení s priateľmi a známimy - nechcem sa hanbiť keď niekoho ponúkmem. Veľa z toho čo sme doteraz spravili som rozdal - a pritom nemám záujem rozdávať svojim blízkym niečo čo sám nechcem. Možno to že som uviedol množsvo vypálenej pálenky spôsobilo dojem záujmu o objemy - ale to som uviedol len preto aby som poukázal že kvas obsahoval už dostatok liehu ako znak úrovne vykvasena - čo bolo podstatou môjho dotazu na začiatku tejto diskusie.

Neviem prečo usudzujete že horná vrstva nastúhaných jabĺk bola dlho na vzduchu? Každý sud sa naplnil v rámci jedného dňa a následne zavrel. Po týždni keď začala hladina kvasu klesať, som uzavrel takmer hermeticky a nad kvasom bola neustále vrstva CO2 (a udržala sa tam až po odchod do pálenice (skúška zápalkou) vďaka dobrému uzavreniu sudov). Samozrejme že nastrúhané jablká prišli určitý čas do styku so vzduchom ako sa postupne strúhali, miešali s kváskom, cukrom a enzýmom a následne tlačili do suda, ale to by nemal byť problém - kvasinky na svoje rozmnožovanie potrebujú kyslík a následné kvasenie už prebiehalo bez prístupu ďalšieho kyslíka. Ak máte teda nejaký konkrétny postreh o možnom nedostaku uvedeného postupu, sem s ním, rád sa poučím od skúsenejších - veď preto som otvoril túto diskusiu.

Jablká určite nahnité neboli, pred strúhaním sme rozkrajovali každé jablko aby do suda nešli jaderníky plesnivé z červivosti (čo bol tohto roku dosť častý jav u niektorých odrôd kvôli suchému a teplému počasiu). Vykrajovali sa aj väčšie udreniny, odstraňovali stopky a čiastočne aj jaderníky. Akurát sme jablká neumývali pokiaľ neboli vyslovene špinavé. Sudy (plastové) boli vydrhnuté kyselinou citrónovou a vymyté vodou.

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 16 a číslo 12.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika