Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Tak jsem se konečně přinutil, nebo byl přinucen, ke zpracování jádrovin.

Nebýt té obrovské nadúrody a příslibu pomoci tak bych do toho nešel a nechal to zhnít, nebo bych v obci vyvěsil plakát ať si to někdo setřepe a odveze.

*

Asi jsem to měl tak udělat. U mě ve Valašském království je na ně nějaký divný rok. Polámané stromy nadúrodou, plody vizuálně krásné, hniloba minimální, strupovitost taky - vzhledově skoro vše jako marketové ovoce.I taková Carola která u mě vždy trpěla vším možným je výstavní.

(Namnožil jsem si ji kdysi kvůli nejvyšší výlisnosti v té době mi známých odrůd).

*

Takže jsem zjistil.

Na kompostu mám obrovskou hromadu výlisků a sudy se plní velmi pomalu. Takže výlisnost oproti dobám minulým velmi mizerná. A to jsem ten sad zakládal, výběr odrůd, jen z toho důvodu.

Cukernatost moštu jen 10-12°Bx. Vzhledem k odrůdám a starým zkušenostem úplná KATASTROFA!

I chuťově mi přijde velmi kyselý a bez přicukření bych ho vůbec nezavařoval.

*

Pravdou sice je, že jsem násilně setřepával a hodně plodů ještě zůstalo na stromech a nechtěly dolů, ale nevěřím, že ještě nějakou cukernatost naberou.
*

Jinak kdo chtěl ovoce do sklepa na uskladnění už si je u mě dávno obral.

*

U švestkovin žádný problém s cukernatosti a šťavnatosti nebyl. A extrémní sucho u mě taky nebylo. Tak nevím.

*

A v příloze slíbovaná fotka lisu.

Rafael.

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 20 a číslo 13.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika