Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Já taky ne, ani na víno. Přijde mi, že k takovým účelům to není vhodné ovoce. Ani likér, sirup, mošt, zavařenina - nic z toho mi nechutnalo.
(Ale "syrové" nebo mražené jahody mám rád).
Pravý jahodový destilát myslím nevyrábí nikdo, nemá to smysl. Jestli jsem teda něco nepřehlédl. Ani Christopher Keller, v dobrém slova smyslu šílenec který je schopen v max. kvalitě zkvasit a předestilovat skoro cokoliv to nedělá.
Nicméně jahodový destilát, ale průtahový se vyrábí. Ale jak chutná nevím, jak jsem psal v úvodu, vůbec mě ty jahody nikdy neoslovily.
Ale tím je v žádném případě nechci nikomu rozmlouvat - "sto lidí, sto chutí".
*
1) Pokud nechcete nějakou vyšší výtěžnost, tak 17°Bx stačí.

2) 6-4°Bx, jako běžné ovocné kvasy. Teda, pokud jahody neobsahují nějaké    nezkvasitelné cukernaté "balasty", nevím, ale myslím, že ne.
(Moštoměr mi do kvasírny nesmí!!! A ani tam nikdy nebyl, zvlášť při měření různolihovitých dokvašujících kvasů... A nejen proto, že jsem líný...)

3) Vzhledem k celkem nízké cukernatosti a stabilní teplotě bych taky nic neměřil a do kvasu zbytečně nelezl. Spolehl bych se na bublátko, nebo pokud je nádoba aspoň průsvitná, na klesání tuhého podílů ke dnu a vystupování tekuté složky nahoru.
(Anebo jak je běžné, hlavně se s tím ne***t a za měsíc, dva, s tím jet do palírny...).

Nějak jsem se rozepsal, když tak se omlouvám.

Rafael.

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 17 a číslo 11.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika