Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Zdravím Páleničiari, 

dnes som kontroloval svoje 3 súdky marhuľového kvasu a na ich povrchu som si vsimol biele bodky. Asi sa jedná o KŘÍS (vlastne ani nepoznam slovenský názov) ovocie bolo zberané a dopĺňané postupne. asi pred 5-timi dňami som pridal prípravok PH senker (mix kys. citron. a kys. mliečnej) od fy. Erbsloh. síce iba 1 flašu na 300 l kvasu. (odporúča sa vačšie množstvo) meraním ph tekutiny som zistil kyslé prostredie, avšak povrch (kolač) už bol neutrálny.

Napadlo ma, zarobit si do rozprašovača kyselinu citronovú a povedzme každy 2-3 den to postriekat. Čo vy na to? (mam už vytvorenú jemnú vrstvu odstraniť už teraz, alebo to možno tá kyselina cit. zniči?

no a ešte otázka k postupnému plneniu sudov.

všade sa odporúča naplniť nádoby na jeden krát, avšak častokrát to nejde. čo sa vlastne deje so vzniknutými substanciami v kvase, keď sa to natiahne a ovocie sa pridava v povedzme 2 dňových intervaloch?

mne sa napríklad stalo, že prvé búrlive kvasenie nastalo pri prvej/druhej várke a pri pridávaní ostatného ovocia to už také búrlivé nebolo.

Ďakujem za odpovede

Oravec

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 13 a číslo 19.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika