Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Asi Vás zklamu, ale já si to nemyslím, že je třeba švestkový kvas po vykvašení okamžitě zpracovat. Jednak se jedná, vedle jablečného kvasu o velmi stabilní kvas, kde zoctovatění prostě nehrozí a vzhledem k nižším teplotám okolí je podle mě daleko zajímavější nechávat tyto kvasy ještě i několik měsíců ležet, v případě švestkových kvasů tzv. "na peckách" a těšit se na daleko haroničtější destilát. Speciálně to platí o duranciích, pokud znáte někoho na Horňácku, zeptejte se. Ale za všech okloností ptatí, že se musí provést správně destilce, stárnutí prvního destilátu, tj. lutru považuji za zbytečné. Už jsem předělával desetiletý švestkový destilát, který byl zasažený dokapem, produktem byl čerstvý-surový destilát, který se stářím prekursoru vůbec nekomunikoval. slosar-petr@seznam.cz

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 18 a číslo 20.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika