Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Lihovitost mých takto vedených kvasů vždy skončila na 21% obj. (vínoměr EXAKTA), čemuž pak odpovídalo i vypálené množství lutru a jeho lihovitost (tak je to asi pravda i když po prvním roce se mi tomu opravdu moc věřit nechtělo).

Taky se mi té lihovitosti nechce moc věřit. Zvlášť ve spojitosti s vínoměrem a podobnými přístroji...
Jediná spolehlivá doma dostupná metoda je destilační. Reprezentativní část kvasu v baňce předestilovat, destilát pak doplnit vodou na původní objem a změřit hustoměrem.
Ale když to máte potvrzeno praktickou výtěžnosti tak smekám a závidím.
*
Já nemám negativní stanovisko k používání ušlechtilých kvasinek, asi jsem byl špatně pochopen. Jen jsem chtěl naznačit že v běžné zahradkářské praxi, při občasné přípravě nepřicukřených ovocných kvasů, bez větších zkušeností s kvašením - např. Valenta, Příprava domácích vín je to zbytečné. V přijatelné kvalitě a výtěžnosti to vykvasí i na "divoko". A velmi pochybuji, že když bude někdo připravovat kvas poprvé, že je dokáže správně aplikovat.
Přesvědčil jsem se tady o tom mnohokrát, že vyvrácet nějaké mýty a mainstream je těžké...
*
Chybí mi studie, která by zaslepeně porovnala výtěžnost a senzorické hodnocení destilátů zakvašených ušlechtilými kulturami, droždím a spontánně.
Něco časem vyhrabu, (mám ve svých knihovnách hrozný bordel) a napíšu sem snad víc).
Tak zatím jen tohle i když jsem na tu práci už několikrát upozorňoval.
(Předem se omlouvám za nepovedenou koláž, líp mi to teď nejde).
Tak berte ten obrázek jen jako upoutávku na:
Analýza ovocných kvasů a destilátů ve vztahu k finálnímu výrobku.
Diplomová práce, Jana Kleinová

Rafael.

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 11 a číslo 14.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika