Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Ony ty kvasnice mají jednu výhodu. Jsou živé a šumící zákvas připravíte v řádu desítek minut.

S tím maximálně souhlasím. Pokud je třeba něco rychle a efektivně zkvasit není lepší volby než použití "obyčejného pekařského droždí". Však taky lihovary až do nedávné doby nic jiného nepoužívaly.
(Pro rychlé prokypření a nakynutí těsta je jejích rychlý rozvoj a množení prioritou. Než by se nějaké "lenivější a pomalejší kmeny namnožily", tak by se těsto možná i zkazilo.
Jsou sice prioritně šlechtěné pro rychlý vývin CO2, ale s tím souvisí i jejích rychlá tvorba v tom případě odpadního produktu - lihu).
Pokud chci něco rychle zkvasit na líh, tak je to pro mně jasná volba. Za 3 -4 dny je při vhodných podmínkách hotovo. A nepotřebují k tomu žádná předražená Turba. Stačí jen to "droždí" ve větším množství a vyšší teplota.
Ale při výrobě ovocných destilátů takové rychlé kvašení je nežádoucí."
Píšu to jen jako zajímavost, protože pro vedení ovocných kvasů to nemá moc smysl.
A pokud jsem vyráběl medovinu nebo silné víno koupil jsem si raději kvasinky k tomu určené. Třeba taky z výzkumného ústavu včelařského v Dole.
To droždí by to sice zvládlo, ale jen za cenu jeho enormního množství což by mohlo zanechat pachutě po něm
*
Čemu moc nerozumím je:
Již několikrát se mi nedařilo, zejmena v pozdějších chladnějších podzimních měsících
"rozjet" kvas nebo mošt určený pro výrobu vína. Je to rizikové období kdy mohou místo kvašení působit hniloby nebo plísně. Zde tedy pomoc některou z druhů ušlechtilých kvasinek vítám.

Pokud se nedaří rozjet kvas v pozdějších chladnějších podzimních měsících je na vině jednoznačně teplota. Můžete sice použít jakékoliv množství živných solí, jakékoliv množství "chladnomilných kvasinek", ale efektivně to v chladu kvasit nebude.
Kvasinky obecně potřebují hlavně teplo a nezměníte to.
S pivními a šampaňskými to nesrovnávejte! Ty jsou vyšlechtěné a používané k jiným účelům.
A nějak vůbec nechápu proč je pozdní podzim rizikový z hlediska nákaz?
Já si vždy myslel že ne.
Třeba demižony s jablečným nebo hruškovým moštem jsem nechával samovolně vyčiřit, třeba i skoro týden a nikdy jsem v nich žádné nežádoucí procesy nezaznamenal.
Fact nevím kde by se při nizkých teplotách objevily plísně a hniloby?

Rafael.

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 13 a číslo 19.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika