Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

 Jen úvaha:

I dva sudy stojící vedle sebe s kvasem stejně založeným a stejně vedeným můžou kvasit rozdílně. Taky je rozdíl zda se destiluje suchý nebo tekutý podíl kvasu.
Pro nějaké relevantní srovnání by proto byly nutné mít dva úplně stejné "vzorky".
*
Ještě mně napadlo. Co máte v meziplášti, olej nebo vodu?
Pokud vodu, tak tlakovou nebo páru?
A jakou má teplotu, přip. jaký je její tlak v tom meziplášti?
Tím narážím na příspěvek p. Vysloužila o malém množství výševroucích - "dokapových" složek v jádru s čimž souvisí slabší aroma.
Při první destilaci totiž vlivem nižší teploty ve vařáku přejde do lutru menší množství těch látek. Ale to by se zas mělo projevit nižší výtěžnosti...
*
"Parní dům" nebo klobouk o průměru 20cm a výšce 1m to zní hodně podivně, to bude něco "jiného".
Taky bych pouvažoval nad tím kamarádem - "každá liška chválí svůj ocas"...
Nebo jen s tím Vašim přístrojem neuměl pracovat. Nevím, ale zažil jsem něco podobného.
Jinak jak píše p.David - chce se to s aparátem naučit pracovat.
A já dodám, že je to "běh na dlouhou trať", tak pět až deset let. Do toho je třeba započíst i nejrůznější úpravy a vylepšení které z těch "pokusů" vyplynou.
*
Jinak můj osobní názor je takový, že kvalita domácích pálenek je příšerná a v devíti případech z deseti se jich už předem děsím. Čímž nemyslím strach z nějaké otravy, ale z chuti.
Ale nedělám tím rozdíl mezi palírnami. Hlavně jde o surovinu a vedení kvasu. Destiláter neumětel, chamtivec, manager, už může konečný výsledek jen zkazit.
*
Na druhou stranu mám na to dost jednostranný pohled protože se nezúčastňuji žádných soutěží ani koštů a mám zkušenosti jen ze svého okolí a běžné komerční produkce typu Jelínek  &.
A ty ten 1/10 - 3/10 hravě překoná.
*
Skutečně kvalitními destiláty Vás nikdo běžně jen tak nepohostí a ani je neprodá.
A výrobky těch pár ovocných lihovarů důsledně dbajících ne na kvantitu, ale kvalitu jsou
poněkud běžně finančně nedostupné...
*
Takže nevěšte hlavu a jděte do toho!

Rafael.

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 13 a číslo 16.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika