Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Přátelé, dostal jsem od známých na přepálení 100 litrů překvašeného jablečného moštu. Už při prvním pálení na začátku teklo cosi, co smrdělo jako kanagom a chuť to mělo štiplavou, nedalo se to udržet v puse, musel jsem vyplivnout. Tak jsem už při prvním pálení asi litr a půl vylil...

Při druhém pálení jsem topil velmi opatrně a pomalu, abych ten hnus co nejlépe oddělil. Přesto jsem opět první 2 litry vylil ze stejného důvodu. Potom už tekla dobrá pálenka, ale ve výsledku jsem získal jen asi 5 litrů dobrého pití... (končil jsem při 50%).

Zajímaly by mě dvě věci:

1) Při přípravě kvasu zřejmě vznikla nějaká chyba, máte někdo vysvětlení, co mohlo být špatně, že se to zvrhlo?

2) Kdybych to nevylil do kanálu, ale ponechal, bylo by možné to nějak odvětrat nebo se té chuti a pachu jinak zbavit? (Mám teď litr slivovice, která je lehce cítit tím samým, je mi to líto vylít...)

Děkuji. Efendi

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 16 a číslo 12.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika