3D pálení



Stránky: 1,  2,  3   
sawe - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (89) - 135.210 (?) 
7.1.2019 13:21, zobrazeno: 9811x

když budu po třetí přepalovat (3D) vylívá se taky ze záčátku cca 3dcl?

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
   
host - 228.252 (?), 15.1.2019 21:08

Záleží proč budete destilovat potřetí.

Něco se zvrtlo?

Pokud ano, tak záleží co.

Když jste nedobral úkap, tak ano, budete ze začátku odebírat.

Když utekl dokap a úkap byl v pořádku, tak asi nebude nutno ho brát znovu (nebo maximálně pár kapek) a budete hlídat dokap.

Pokud od každého trochu, tak musíte znovu hlídat oboje.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
sawe - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (89) - 50.195 (?), 10.2.2019 11:25

no jel sem až do 30% a zdá se mi to ve vůni nějaké dívné tak to chcu ještě jednou přepálit a nevím jestli něco odebrat ze začátku. Při 2D jsem vylíl asi 3dcl

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Standa_HK_ - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1484) - 223.242 (?), 10.2.2019 11:54

Bejt vámi, vyleju to všechno.

... anebo se začněte ptát smysluplně. Těch 6 velkých panáků je předek z 2 kubíků a nebo 10 litrového kýble? končil na 30% znamená, že kapalo 30% ní (a tím jste končil před dokapem) a nebo jste přetáhl dokap tak, že zlaté jádro jste naředil tak že dokapem spadlo z 70 na 30%?

"píšete tady 3 rovnice o 20 neznámých"

SfK.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
sawe - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (89) - 50.195 (?), 10.2.2019 13:18

jenom potřebuju vědět jestli mam něco vylít a u kolika končit z dokapem u 40%  (3D)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 112.16 (?), 10.2.2019 14:09

Odchytněte 0,05l - půl deci a ochutnejte, pokud to není pitné tak vylijte a další půl deci. To by mělo být již podstatně lepší-pitelnejší. Pokud toho dáte pryč moc tak ztrácíte aroma. Kdy končit?

Lihovitost toho někdy moc neřekne. Jezdím již více než 30 let téměř každoročně do oficiální pálenice. S paličem jsem domluven. Jakmile se blíží lihovitost cca 45 % tak u každého odměřeného litru nechám okapat prst výtokem z měřidla. Toto olíznu.Chuť musí být dobrá. Pokud se mi nepozdává a je trpká dávám natečené ihned mimo a to co bude následně téct chytám do další nádoby. Následně se znova okoštuje.Někdy se to smíchá,  jindy to mám na mazání kolenou.

Ukončil jsem pálení za ty roky nejdříve ve 43 %, ale byl taky rok, kdy jsem končil u 32%, i palič se divil. Každý kvas i rok je jiný.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Standa_HK_ - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1484) - 223.242 (?), 10.2.2019 18:38

jak říkám, není jasné jak velkou máte vsázku do kotle, a jak určujete jakou hodnotu.

Předek u 3D asi nebude, ale kdo ví, když jste neuvedl z kolika kvasu ty 3 dcl byly. A zadek je otázkou jestli máte lihoměr v nádobě se vším a nebo v epruvetě. Podle toho jak blbě se ptáte, tuším že epruvetu nemáte a tudíž pokud do jádra nakape zadek tak, že jej naředí z nějakých 60+ na 40%, tak je to na vylití (a nebo jako okena...).

SfK.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 40.230 (?), 10.2.2019 19:06

3D nebo i 4 D už k pitelnému alkoholu většinou nevede. Ale k alkoholu pro výrobu likérů ano.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
sawe - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (89) - 135.210 (?), 11.2.2019 15:47

a proč by to nebylo pitelné, já si myslím že 3D musí být lepší než po 2D

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 195.10 (?), 11.2.2019 17:45

Při té 3D by nebylo od věci vyzkoušet dát do kotle spolu s pálenkou zavařené ovoce dle původní pálenky (meruňkovice - meruňky, atp.). Bylo zde uvedeno 2 sklenice 7 dcl na 10 l pálenky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika