3D pálení



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
Standa_HK_ - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1484) - 177.226 (?) 
11.2.2019 20:22

Vemte si takový lihobenzin jako je E85. Protože některé nežádoucí aromatické složky mají stejnou nebo blízkou kondenzační teplotu, tak je destilací prostě neodstraníte. Naopak ale zase se můžete ochudit o vůně a chutě, které zvyšováním lihovitosti ztratíte. Každý aparát se chová jinak a pak taky s každým jednotlivým kvasem se musí zacházet individuálně podle jeho vlastností. Proto dobrý palič ochutná i mač předtím, než jej do kotle leje, aby měl představu jak postupovat. U Vás nevíme na čem pálíte, co pálíte a jaký chcete dosáhnout výsledek.

SfK.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
                     
host - 40.230 (?), 13.2.2019 18:28

Podle mně většinou není. Pokud je kvalitní 2D- pálí se do 50 %. V produktu z 2D je dostatek voňavé a chutné složky. Takto vyrobený alkohol je podle mně nejlepší.Pokud je výsledek 2 D nedobrý - něco mi vněm vadí, tak destilace 3D z něj udělá většinou víceprocentní alkohol. Tento alkohol může být pitelný a kvalitní, ale ovocný destilát z 2D je více ceněný. Výsledek z 3D bývá většinou už málo voňavý, protože ze špatným předkem a zadkem vylijeme i ty zbývající voňavé složky. Jako čistý přírodní líh je ovšem použitelný. Já se snažím vytáhnout z z 1D, 2D, 3D i 4D co nejvíc alkoholu. Získám tak pitelný ovocný destilát a od 3D další alkohol, pro které mám jiné použití. Jinak souhlasím, každý aparát je jiný a chove se jinak.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 59.43 (?), 23.2.2019 22:12
Redite pred 3D vodou na 30%vol
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika