Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Já jsem se natrápil loni, při nadúrodě švestek a studeném podzimu, kdy teplota klesla k nule a i ve velkých sudech se kvašení téměř zastavilo. Pravidelně jsem do každého 200 l sudu potápěl 2 pětilitrové PETky s horkou vodou. Výsledek byl sotva znatelný. Ani tak ovoce před vypálením úplně neprokvasilo, měl jsem strach čekat s nedoslazovaným kvasem do jara. Do teplejší místnosti jej přemístit nebylo kam, neboť na chalupě přes týden nikdo nebydlí.
   Na druhé straně chlazení meruněk se mi zdálo úspěšnější. Možná proto, že kvasu bylo míň a tedy v menších nádobách. Tedy loni, letos žádné nemám. 
   Možná by ještě stálo za zkoušku obalovat v létě sudy mokrými hadrami a využít skupenského tepla, podobně jako u vojenských feldflašek.

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 14 a číslo 16.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika